hub:raum IoT Academy Krakow – budzimy potencjał Internetu Rzeczy w Krakowie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

hub:raum IoT Academy Krakow odbędzie się 8 listopada 2017r. w siedzibie hub:raum (ul. Przemysłowa 12, Kraków). Jest to już 6 spotkanie, poprzednie miały miejsce w Krakowie, Bukareszcie, Bratysławie, Zagrzebiu i Warszawie.

Nadchodzące wydarzenie – hub:raum IoT Academy Krakow – wspierane jest przez T‑Mobile Polska.

hub:raum IoT Academy jest cyklem jednodniowych, bezpłatnych wydarzeń, które odbywają się w wybranych miastach Europy Środkowo-Wschodniej. Organizowane są przez hub:raum (inkubator przedsiębiorczości Deutsche Telekom) we współpracy z lokalnymi partnerami.

Jaki jest cel hub:raum IoT Academy w Krakowie?

Celem wydarzenia jest integracja wszystkich entuzjastów Internetu Rzeczy, ekspertów, startupów, kół naukowych i firm działających w tym obszarze. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, wiedzy oraz wizji dotyczących rozwoju technologicznego i biznesowego Internetu Rzeczy w Polsce.

Struktura wydarzenia

1. Prezentacje

Główną część hub:raum IoT Academy stanowią prezentacje, których prelegentami są przedstawiciele startupów i firm działających w obszarze Internetu Rzeczy. Treści prezentacji stanowią odpowiedź na trudne pytania, które zadają sobie startupy i firmy na różnych etapach rozwoju. Prelegenci opowiadają, z jakimi wyzwaniami i problemami musieli się zmierzyć, zakładając i prowadząc swoje biznesy oraz jak rozwiązali określone trudności.

2. IoT Showroom

Równolegle do prezentacji odbywa się showroom dla firm, startupów i kół naukowych działających na uniwersytetach. Jest to okazja do zaprezentowania projektów szerszej widowni.

3. Warsztaty IoT

Dodatkowo, mają również miejsce warsztaty IoT, na których można nie tylko uzyskać praktyczną wiedzę na temat budowy projektów Internetu Rzeczy, ale również zbudować własny prototyp z wykorzystaniem mikrokontrolerów pod czujnym okiem specjalistów.

4. Office hours z zespołem hub:raum

Podczas wydarzenia istnieje możliwość konsultacji ze specjalistami hub:raum. Wystarczy umówić się na spotkanie, aby porozmawiać o swoim produkcie lub prototypie i dowiedzieć się, jak programy hub:raum pomogą rozwinąć nasz projekt.

Dla kogo jest IoT Fest w Krakowie?

Wydarzenie przygotowane jest z myślą o:

  • startupach znajdujących się na różnych etapach zaawansowania w rozwoju biznesu, które chciałyby mieć możliwość wzbogacenia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktu z innymi twórcami,
  • kołach naukowych, które tworzą rozwiązania IoT i pragną zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności oraz pokazać światu swoje pomysły,
  • osobach interesujących się hardwarem,
  • firmach lub startupach z branży IoT, które szukają nowych kontaktów biznesowych,
  • oraz wszystkich osobach i firmach, dla których Internet Rzeczy jest ciekawym tematem, chciałyby dowiedzieć się jeszcze więcej w tym zakresie i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Jak wyglądały poprzednie wydarzenia?

KRAKÓW – 11 marca 2017

Link do wydarzenia: https://iotfest.splashthat.com

BUKARESZT – 13 maja 2017

Link do wydarzenia: https://iotfestbucharest.splashthat.com

BRATYSŁAWA – 10 czerwca 2017

Link do wydarzenia: https://iotfestbratislava.splashthat.com

ZAGRZEB – 17 czerwca 2017

Link do wydarzenia: https://iotfestzagreb.splashthat.com

WARSZAWA – 1 lipca 2017

Link do wydarzenia: https://iotfestwarszawa.splashthat.com

O hub:raum

hub:raum to inkubator Deutsche Telekom, który wspiera startupy w rozwoju biznesu pod skrzydłami wiodącego europejskiego telekomu, zapewniając im finansowanie projektu od podstaw oraz prowadząc programy w wielu obszarach, takich jak: komunikacja i łączność, sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy i rozwiązania dla inteligentnych domów. Od 2012 roku hub:raum zgromadził w portfolio ponad 20 inwestycji oraz stworzył ekosystem, na który składa się około 200 partnerskich startupów. Więcej informacji na www.hubraum.com.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem