hub:raum Kraków inwestuje w DeviceHub.net, rumuński startup z obszaru internetu rzeczy

hubraum krakow inwestuje w devicehubnet rumunski startup z obszaru internetu rzeczy
Udostępnij:

hub:raum Kraków, Centrum Innowacyjności dla regionu Europy Środkowo- Wschodniej stworzone przez Deutsche Telekom Group, zainwestuje w rumuński startup DeviceHub – serwis komunikacyjny w chmurze dla Internetu rzeczy (Internet of Things). Zespół otrzyma finansowanie na rozwój projektu, wsparcie mentorów hub:raum Krakow oraz dostęp do 150 milionów klientów Grupy Deutsche Telekom w całej Europie.

Rumuński startup DeviceHub.net został zwycięzcą 3. edycji turbo akceleratora WARP w grudniu 2014 roku, wyróżniając się spośród wielu projektów z innych krajów europejskich. W wyniku dalszych rozmów dotyczących potencjalnej inwestycji, zespół został zaproszony do programu inkubacyjnego. Projekt otrzyma finansowanie w wysokości 80 000 euro, darmową przestrzeń coworkingową i możliwość bezpośredniej pracy z mentorami, którzy będą wspierać zespół na każdym etapie rozwoju przedsięwzięcia. Co więcej, poprzez współpracę z hub:raum Krakow DeviceHub.net zyska dostęp do ekspertów Deutsche Telekom i ich wiedzy, bazy 150 milionów klientów Grupy w Europie, a także możliwość współpracy marketingowej czy włączenia rozwiązania do oferty lokalnych telekomów.

DeviceHub.net jest serwisem komunikacyjnym w chmurze dla Internetu rzeczy, który pozwala użytkownikom (indywidualnym twórcom i firmom) w łatwy sposób tworzyć serwisy oparte na idei Internetu rzeczy, połączyć urządzenia z dostępem do Internetu, analizować przesyłane przez nie dane i zdalnie nimi sterować. W praktyce jest to platforma IoT, która umożliwia zbieranie danych i zdalne sterowanie urządzeniami. Platforma DeviceHub.net może być zintegrowana z każdym rodzajem urządzeń i została stworzona szczególnie z myślą o obszarze smart meteringu, zarządzania flotą, przemyśle medycznym, automatyce domowej, twórcach IoT, branży motoryzacyjnej czy urządzeniach z kategorii wearables.

- Globalny trend Internetu rzeczy zyskuje na znaczeniu. Tym bardziej cieszę się, że mamy na pokładzie taki startup jak DeviceHub.net. To bardzo obiecujący projekt i jestem pod wrażeniem pracy, którą zespół wykonał do tej pory. Jestem przekonany, że ich pasja i umiejętności w połączeniu z doświadczeniem i zasobami Deutsche Telekom, spowodują, że wkrótce osiągnie on komercyjny sukces - mówi Jakub Probola, Head of hub:raum Kraków. - Jest nam bardzo miło ogłosić podpisanie umowy inwestycyjnej z hub:raum Krakow, inkubatorem Deutsche Telekom. Cieszymy się, że w zeszłym roku mogliśmy brać udział w WARP. Ta współpraca jest wielką szansą na rozwój dla całej społeczności skupionej wokół DeviceHub.net i solidną podstawą do tego, abyśmy stali się naturalną platformą dla projektów z obszaru Internetu rzeczy- mówi Ionut Cotoi, CEO DeviceHub.net.

Ogłoszona inwestycja to kolejny krok hub:raum Krakow podjęty w ramach wsparcia innowacyjnych projektów z dziedziny internetu rzeczy. Niedawno, podczas Mobile World Congress, Centrum Innowacyjności ogłosiło rozpoczęcie Challenge Up! - akceleratora dla startupów działających w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) bazujących na idei internetu rzeczy – wspólnej inicjatywy Cisco, Deutsche Telekom oraz Intela.