hub:raum Kraków Warp rozpocznie się już jutro

Dodane: 29.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

50 światowych ekspertów, 8 dni ciężkiej pracy i możliwość dotarcia do milionów klientów Deutsche Telekom – to najkrótsza zapowiedź rozpoczynającego się w sobotę programu akceleracyjnego hub:raum Kraków Warp. Do udziału w ośmiodniowych warsztatach zakwalifikowało się 15 startupów.

50 światowych ekspertów, 8 dni ciężkiej pracy i możliwość dotarcia do milionów klientów Deutsche Telekom – to najkrótsza zapowiedź rozpoczynającego się w sobotę programu akceleracyjnego hub:raum Kraków Warp. Do udziału w ośmiodniowych warsztatach zakwalifikowało się 15 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. z Chorwacji, Czech, Rumunii, Austrii, Polski czy Grecji. Najlepszy zespół będzie miał szansę rozwijać swój biznes we współpracy z inkubatorem hub:raum Kraków.

W rozpoczynających się w sobotę, warsztatach weźmie udział 15 startupów z Polski, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji, Czech, Rumunii, Grecji, Czarnogóry, Austrii i Ukrainy. Profil projektów to przede wszystkim aplikacje mobilne, oprogramowanie, drukowanie 3D, rozwiązania w modelu Software as a Service czy analizy w czasie rzeczywistym. Cieszę się, że tyle ciekawych projektów zgłosiło się do nas. To pokazuje, że takie programy akceleracyjne są potrzebne i ważne dla rozwoju innowacyjnych pomysłów. Z niecierpliwością czekam na warsztaty i pasję, którą uczestnicy będą się dzielić z prelegentami – to zawsze interesujące doświadczenie – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.


Podczas warsztatów młodzi przedsiębiorcy będą się szkolić pod okiem doświadczonych ekspertów między innymi Marvina Liao, mentora i doradcy międzynarodowych korporacji, Jarosława Sygitowicza, przedsiębiorcy i założyciela firmy Smartupz, oraz Stefana Bielaua, doradcy, który wspiera firmy w osiąganiu ich celów w zakresie dystrybucji treści i cyfrowej ekspansji. Eksperci będą skupiać się na trzech obszarach: pracy w Dolinie Krzemowej, wejściu na ryzykowny rynek i tajnikom marketingu App Store. Oprócz mentorów współpracujących z inkubatorem do programu dołączy również kilka europejskich instytucji takich jak Telekom Innovation Laboratories (T-Labs), Innovatika czy Pitch Doctors. T-Labs. Centralny instytut badań i rozwoju Deutsche Telekom, poprowadzi warsztaty dotyczące modelowania biznesowego, user driven innovation, czynników sukcesu, data driven modeling, czy prototypu aplikacji T-Labs. Innovatika, grupa menagerów i specjalistów z doświadczeniem w prowadzeniu polskich i światowych firm, skupi się na dyskusji o zmianie idei w projekt i ulepszaniu go. Zaś Pitch Doctors poprawi umiejętności uczestników w prezentacji i sprzedaży.

Chcemy pomóc startupowcom odnieść sukces na międzynarodowych rynkach oraz zaprosić najlepsze projekty do naszego inkubatora. To jest nasz najważniejszy cel. Nasz program akceleracyjny to znakomita szansa dla uczestników, by poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniem z przedsiębiorcami, którzy już odnieśli sukces. Razem zrobimy wszystko, by zrealizować ich pomysły  – dodaje Jakub Probola.

Wśród 15 startupów, które zakwalifikowały się do programu akceleracyjnego znalazły się: CollarPocket (Polska), ModernSteward (Bułgaria), Approach (Słowacja), Bizmeet.me (Chorwacja), BeatBeat (Czechy), Omnipaste (Rumunia), Sopler (Grecja), Tourviame (Czarnogóra), Cloudsync1 (Chorwacja), Winxle (Austria), CallerQ (Rumunia), Elimidate (Polska), Materialination (Polska), Smartnode (Rumunia) czy Ecoisme (Ukraina). Głównym celem inicjatywy jest nawiązanie trwałych relacji z przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej, wsparcie ich w rozwoju pomysłu oraz zaproszenie najlepszych zespołów do inkubatora. Udział w warsztatach jest bezpłatny, inkubator pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Program odbędzie się w nowej siedzibie hub:raum Kraków mieszczącej się przy ulicy Przemysłowej 12, w Krakowie.

źródło: informacja prasowa