hub:raum Kraków werbuje kolejną grupę startupów z regionu CEE. Rusza piąta edycja akceleratora WARP

hubraum krakow werbuje kolejna grupe startupow z regionu cee rusza piata edycja akceleratora warp
Udostępnij:
Dostęp do ponad 100 milionów klientów, infrastruktura globalnego operatora telekomunikacyjnego i eksperci z różnych dziedzin – dzięki takim korzyściom młode firmy mogą rozwijać swoje pomysły zdecydowanie szybciej w ramach piątej edycji programu akceleracyjnego hub:raum Kraków WARP.

Inicjatywa ma na celu identyfikację ciekawych pomysłów biznesowych, które mają szanse, by odnieść sukces na europejskich rynkach. Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać swoje projekty do 20 kwietnia na stronie internetowej.

fot. materiały prasowe 

– Cztery edycje naszego flagowego programu udowodniły, że współpraca korporacji ze startupami może przynosić obopólne korzyści. Startupy bazują na doświadczeniu globalnego partnera, by szybciej wprowadzać swoje produkty na rynek, a korporacje zyskują innowacje, dzięki którym budują swoją przewagę konkurencyjną. Jest to klasyczna sytuacja win-win i model, który się sprawdza – podkreśla Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

hub:raum Kraków WARP to kilkudniowe warsztaty oraz 5-tygodniowy, szyty na miarę indywidualnych potrzeb program dla przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Startupy rozwijają swój pomysł pod okiem mentorów i ekspertów, by następnie przedstawić go inwestorom z T-Mobile i Deutsche Telekom, którzy wybiorą najciekawsze projekty, które mogą zdobyć rzeszę klientów. Wyselekcjonowane zespoły przez kilka tygodni będą rozwijać pomysł w hub:raum Kraków dzięki finansowaniu, doradztwu mentorów i zapewnieniu przestrzeni do pracy. Głównym celem tej części programu będzie przygotowanie produktu lub usługi do komercyjnego uruchomienia na rynkach poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom.

– Jako uczestnik program akceleracyjnego hub:raum Kraków (oraz jako jedna z inwestycji centrum) mogę potwierdzić, że udział w inicjatywie był dla nas doskonałym doświadczeniem. Główną rolą centrum nie jest tylko akceleracja startupów, ale także tworzenie kreatywnej przestrzeni, w której startupy, przedsiębiorcy i korporacje mogą wymieniać się pomysłami i know-how. Dzięki unikalnej formule, WARP jest moim zdaniem wyjątkowym programem w tej części Europy. Zaprasza wielu wyjątkowych przedsiębiorców, a poprzez sesje monitoringowe, spotkania, warsztaty i wykłady wspiera firmy w rozwoju – mówi Kamil Stanuch, założyciel Koalametrics, startupu z portfolio hub:raum Kraków.

hub:raum Kraków szuka projektów z obszaru szerokorozumianej teleinformatyki. Proces rekrutacyjny będzie trwać do 20 kwietnia. Centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz dostępny na stronie: warpaccelerator.com