Huckleberry Games z kampanią na Kickstarterze

huckleberry games z kampania na kickstarterze
Udostępnij:
Spółka Huckleberry Games z portfolio ERNE VENTURES poinformowała o rozpoczęciu kampanii na serwisie Kickstarter. Celem jest pozyskanie co najmniej 200 tys. zł.

Zespół Huckleberry Games | fot. Kickstarter

Huckleberry Games zajmuje się obecnie produkcją wieloosobowej gry typu MMORPG o nazwie „Edengrad”. Prace nad grą znajdują się już na końcowym etapie, a jej planowana premiera ma mieć miejsce jeszcze w 2016 roku. Spółka przez kilka miesięcy przygotowywała się do kampanii na Kickstarterze i odniosła duży sukces podczas kampanii poprzedzającej na Headtalkerze. Huckleberry Games liczy na pozyskanie na platformie Kickstarter środków w wysokości przynajmniej 200 tys. zł. Kampania rozpoczęła się w dniu 18.05.2016 roku i potrwa przez 30 dni. Huckleberry Games dokonała w tym roku przekształcenia w spółkę akcyjną, co związane jest z planowanym w tym roku debiutem na rynku NewConnect.

- Kickstarter jest dla naszej Spółki przede wszystkim działaniem marketingowym. Poprzez ten portal chcemy przedstawić „Edengrad” szerszej publiczności i przy okazji sprzedać pierwsze międzynarodowe kopie gry. Oczywiście przeprowadzona kampania powinna dostarczyć nam trochę środków finansowych, które głównie zostaną przeznaczone na uruchomienie gry w pierwszym jej stadium. Chciałbym również dodać, że poziom naszego filmu, który ma reklamować kampanię, stoi na bardzo wysokim światowym poziomie, co potwierdził już nawet sam Kickstarter podczas akceptacji projektu - ocenia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

ERNE VENTURES jako fundusz kapitałowy bardzo mocno angażuje się w branżę gier komputerowych i wspiera projekty działające na tym rynku. Oprócz Huckleberry Games, Spółka posiada w swoim portfelu inwestycyjnym akcje QubicGames oraz The Farm 51 Group. Pierwszy podmiot zajmuje się produkcją gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych i ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca czerwca 2016 roku. W tym roku miała miejsce ogólnoświatowa premiery gry „Geki Yaba Runner” wyprodukowanej przez QubicGames. Z kolei The Farm 51 Group to spółka notowana już na rynku NewConnect, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji. Podmiot ten realizuje również unikatowe przedsięwzięcie o nazwie „Chernobyl VR Project”, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych oraz narracji filmowej.

- Bardzo dobrze oceniam rozwój wszystkich naszych spółek portfelowych z branży gier komputerowych oraz perspektywy dla dalszego wzrostu tego rynku w Polsce. Aktywnie poszukujemy interesujących projektów w tym sektorze, oferując im oprócz wsparcia kapitałowego, także i ogromne know-how w zakresie budowania strategii rozwoju spółki, które zdobyliśmy dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako fundusz Venture Capital - wyjaśnia Arkadiusz Kuich, Prezes Zarządu Spółki ERNE VENTURES.

ERNE VENTURES była Sponsorem na Konferencji Digital Dragons 2016, która odbyła się w dniach 16-17.05.2016 roku w Krakowie i jest jedną z największych growych imprez w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej przeznaczonych dla profesjonalistów.

Spółka zakończyła 1 kwartał 2016 roku jednostkowym zyskiem netto w wysokości 2.134 tys. zł wobec 1.159 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei skonsolidowany zysk netto ERNE VENTURES w 1 kwartale 2016 roku sięgnął 1.710 tys. zł, podczas gdy rok temu było to odpowiednio 722 tys. zł.

ERNE VENTURES jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (Venture Capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

ERNE VENTURES konsekwentnie realizuje założenia przyjętej strategii rozwoju, co przekłada się  na istotny wzrost wartości jej akcji: w ciągu całego 2015 roku kurs akcji ERNE VENTURES wzrósł o 466,7%. Wysoka płynność obrotu (blisko 30 mln zł w roku 2015) pozwoliła również Spółce wejść w skład indeksu NCIndex30, który obejmuje swoim portfelem jedynie 30 najbardziej płynnych spółek spośród 420 notowanych na rynku NewConnect.