Huge Thing i Google for Startups pomogą startupom z Europy zdobyć inwestorów i klientów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Huge Thing i Google for Startups pomogą startupom z Europy zdobyć inwestorów i klientów

Udostępnij:

Huge Thing i Google for Startups organizują już po raz czwarty program preakceleracyjny online. 20 startupów z Europy weźmie udział w cyklu warsztatów i spotkań z inwestorami VC oraz mentorami z różnych obszarów i doświadczeniem z różnych rynków Europy. Zapisy do programu trwają do 16 maja 2022.

Program pre-akceleracyjny online Huge Thing, organizowany wspólnie z Google for Startups, jest przeznaczony dla startupów z Europy. Przede wszystkim z regionu Europy ŚrodkowoWschodniej, krajów bałtyckich, Bałkanów i Grecji. Uczestnicy skorzystają z ponad 22 warsztatów, spotkań z inwestorami VC i sesji mentoringowych z ekspertami z różnych obszarów, z całej Europy. Founderzy zyskają też dostęp do aniołów biznesu, ekspertów od crowdfundingu udziałowego i potencjalnych partnerów biznesowych.

– W rejonie Europy Środkowo-Wschodniej wytworzył się wyjątkowo innowacyjny i szybko rozwijający się ekosystem startupów. W ciągu ostatniej dekady liczba nowych spółek znacząco wzrosła, a całkowita wartość inwestycji w startupy urosła od roku 2010 19-krotnie, do poziomu 186 mld euro. To zasługa dużej liczby utalentowanych pracowników oraz rosnącej liczby inwestycji zagranicznych, osiągających obecnie rekordowe wartość – mówi Michał Kramarz, Head of Google Startups, CEE.

W najnowszej edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing mogą wziąć udział przede wszystkim startupy rozwijające produkty i usługi z obszarów edukacji, medycyny, gier oraz zrównoważonego rozwoju.

Program jest skierowany do startupów na etapach pre-seed i seed, które muszą posiadać przynajmniej projekt MVP. Zapisy do programu trwają do 16 maja 2022, a sama preakceleracja rozpocznie się 18 lipca. Program wieńczy demo day, który odbędzie się 18 października 2022.

– Żaden startup nie odniesie sukcesu w izolacji. Misją Google for Startups jest łączenie startupów z ekspertami z Google, innymi founderami, inwestorami oraz naszą globalną społecznością. W warszawskim Google for Startups Campus stworzyliśmy przestrzeń łączącą founderów z regionu z globalnym ekosystemem startupów i oferujemy bezpośrednie wsparcie dla przedsiębiorców z programami na każdym etapie rozwoju ich projektów. Chcemy dać im dostęp do sieci kontaktów i zasobów, które umożliwią im dalszy wzrost – mówi Michał Kramarz.

To już czwarta edycja programu pre-akceleracyjnego Huge Thing, organizowanego z Google for Startups. Huge Thing organizuje podobne programy od roku 2012, z partnerami korporacyjnymi takimi jak Aviva, P&G, Santander czy Żabka. Wśród startupów, które wzięły w nich udział znajduje się m.in. Ramp, który w roku 2021 pozyskał w rekordowej Serii A 220 mln PLN.

– Startupy z Europy Środkowo-Wschodniej rozwijają się w błyskawicznym tempie, czego dowodzi rosnąca wartość inwestycji VC w regionie. Tylko w roku 2021 ich łączna wartość przekroczyła 5,4 mld EUR, w ponad 1 tys. rund finansowania. Jednak w porównaniu z innymi regionami, Europa Środkowo-Wschodnia znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Naszym celem jest pomoc nowemu pokoleniu przedsiębiorców w przekształceniu ich śmiałych pomysłów w działające produkty, znalezieniu finansowania, a następnie, w rozwoju biznesów o globalnej skali – mówi Agnieszka Cichocka, Acceleration Manager w Huge Thing.

– Nasz program pre-akceleracyjny organizowany z Huge Thing, to jedna z kluczowych działalności wspierających startupy z Europy Środkowo-Wschodniej na etapie pre-seed i seed. Program pomaga w weryfikacji modeli biznesowych i przygotowaniu do pierwszych rund inwestycyjnych. Wierzymy, że startupy na wczesnym etapie rozwoju potrzebują naszego wsparcia. To one kształtują przyszłość regionu i w przyszłości będą oferować swoje rozwiązania i usługi milionom użytkowników – mówi Michał Kramarz.

W obliczu wojny w Ukrainie, Google for Startups ogłosiło niedawno także Google for Startups Ukraine Support Fund, czyli fundusz o wartości 5 milionów dolarów, w ramach którego w 2022 roku wybranym startupom z Ukrainy przyznane zostanie wsparcie finansowe, na zasadach “equity-free”. Huge Thing jest operatorem tego funduszu.