Huge Thing intensywny program akceleracyjny rozpoczął 12 tydzień programu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

9 startupów z Europy Środkowo – Wschodniej pilnie pracuje w Warszawie nad rozwinięciem swojego projektu pod okiem doświadczonych mentorów i opiekunów z Alior Banku (najmłodszego i najbardziej innowacyjnego banku w Polsce).

Wśród startupów, które biorą udział w programie znajdują się zespoły pracujące m.in. nad programem do telekonferencji który nie tylko tworzy jej zapis, ale także wyróżni słowa kluczowe, pozwala wyszukać ważne wątki i podsumuje ustalenia; nad rozwiązaniem, które pomaga odzyskać kontrolę nad własnymi danymi osobowymi; a także platformą pozwalającą opłacać rachunki za pomocą jednego kliknięcia czy systemem, który automatyzuje handel zasobami cyfrowymi.

Pełna lista startupów biorąca udział w 4 edycji programu dostępna jest na hugething.vc/2017-edition-2/.

Startupy dotychczas wzięły udział w warsztatach grupowych z modelu biznesowego, marketingu, sprzedaży, budowania stron internetowych, zarządzania zespołem, prezentacji projektów oraz planowania budżetu. Teraz pracują nad swoim biznesem głównie biorąc udział sesjach indywidualnych, przy wsparciu ekspertów i doświadczonych mentorów dopasowanych do ich realnych potrzeb. 9 Zespołów mogło zaprezentować się przed 10 inwestorami biorąc udział w Speed Datingu. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. SpeedUp Venture Capital Group, Data Venture, StarFinder, TDJ Pitango Ventures, bValue, Experior Venture Fund, Intel Capital, Hedgehog Fund.

Obecnie startupy przebywają w Londynie, przed nimi wyjazd do Berlina. W trakcie wyjazdów będą mieli możliwość przyjrzeć się bliżej europejskiej scenie startupowej, porozmawiać z zagranicznymi zespołami, wziąć udział w warsztatach czy spotkać się z potencjalnymi partnerami. Wyjazd ma ułatwić im wejście na rynki zagraniczne i pozwolić myśleć o swoim produkcie globalnie. W trakcie wyjazdu zespoły dowiedzą się również jakie granty mogą zdobyć w Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Huge Thing pierwszy raz organizuje takie wyjazdy dla zespołów biorących udział w programie. Z edycji na edycją stara się wprowadzać coraz więcej ulepszeń do swojego programu, by uczestnicy wynieśli z niego jak najwięcej.

– Wyjście na rynki zagraniczne to nie tylko przetłumaczenie aplikacji na dany język i wrzucenie trochę pieniędzy na marketing ale przede wszystkim poznanie kultury danego narodu, ich potrzeb i sposobu komunikacji. Londyn i Berlin to jedne z najważniejszych miejsc na mapie europejskiego świata startupowego, które mają bardzo dużo do zaoferowania projektom technologicznym. Jednak ciężko się o tym dowiedzieć nie wiedząc gdzie zacząć szukać. Nasze wyjazdy mają im w tym pomóc – mówi Kasia Kołakowska, program manager programu.

7 sierpnia Huge Thing rozpoczął rekrutację do 5 edycji, również realizowanej wspólnie z Alior Bankiem. Tym razem szukają innowacyjnych projektów z następujących dziedzin: digital marketing, sztuczna inteligencja, robo-doradcy, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, płatności, social banking, blockchain, bankowości ubezpieczeniowa, internet rzeczy. Rekrutacja potrwa do 17 września. Młode firmy po raz kolejny mają szansę zdobyć do 200 tysięcy złotych na rozbudowanie projektu oraz przyspieszyć rozwój startupu.

5 edycja programu rozpocznie się już w grudniu i potrwa do końca marca.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem