HugeThing stawia na zrównoważony rozwój

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

HugeThing stawia na zrównoważony rozwój

Udostępnij:

Świat startupów podąża za globalnymi trendami, co cieszy – dotyczy to także Polski. Zagospodarowywanie odpadów powstających podczas procesu produkcji, tak aby można je było wykorzystać do innych celów oraz recykling butelek PET to rozwiązania oferowane przez startupy. Pierwsze z nich stworzyło Eirvato, a drugie Greenbin. Oba biorą udział w kończącej się styczniu 2019, 7 edycji akceleratora HugeThing. Rozwiązania z obszaru szeroko pojętego sustainability są obecnie tak ważne, że kolejna odsłona programu HugeThing będzie poświęcona im w całości.
Widzimy coraz większe zainteresowanie korporacji rozwiązaniami z zakresu sustainability. To już nie trend, a styl życia. Z jednej strony konsumenci są coraz bardziej świadomi i sami domagają się rozwiązań, które będą odpowiedzialne społecznie i środowiskowo, z drugiej pojawia się coraz więcej regulacji, które wręcz zmuszają korporacje do wprowadzania pewnych zmian, jak choćby odpowiedzialność za część wytwarzanych podczas produkcji odpadów. I tutaj właśnie pojawiają się startupy, które mogą zaadresować takie potrzeby w korporacjach. Dla przykładu w obecnej, 7 edycji, akceleratora HugeThing, współpracujemy z dwoma startupami z zakresu społecznej i środowiskowej odpowiedzialności – Eiravato i Greenbin – mówi Monika Synoradzka, CEO HugeThing

Eiravato (https://www.eiravato.com/) zajmuje się zagospodarowaniem odpadów powstających podczas procesu produkcji w taki sposób, żeby można było je wykorzystać do innych celów. Greenbin (https://www.greenbin.app/), jest na trochę wcześniejszym etapie. Zajmuje się recyklingiem butelek PET tak, żeby producent był w stanie zlokalizować i przetworzyć odpady, za które jest odpowiedzialny.

 Coraz więcej korporacji wprowadza do swojej strategii CSR zarządzanie odpadami i stawia sobie za cel uzyskanie zero odpadów, oraz użycie w produkcji znaczących ilości materiałów z recyclingu. Eiravato to idealne rozwiązanie pozwalające przedsiębiorstwom osiągnąć cele, przy doskonałych efektach ekonomicznych. Proponowane przez nas rozwiązanie otrzymało wyróżnienie w konkursie GSK SustainabilityAwards 2019 za projekt „ZERO WASTE”. W konkursowym projekcie przekształciliśmy ponad 70% odpadów w generujące zyski, wysokiej jakości materiały. Eirvato to dowód na to ze można chronić środowisko jednocześnie czyniąc oszczędności a nawet generując zyski mówi Marcin Kulik z Eiravato.

Startup już rozpoczął testy z Procter & Gamble, które jest bardzo zainteresowane tym rozwiązaniem.

– Zaangażowanie w zrównoważony rozwój wpisane jest w misję Procter & Gamble i wynika z rozumienia potrzeb konsumentów oraz dążenia do poprawy jakości ich życia. Jako firma o globalnym zasięgu mamy możliwość realnego wpływu na otaczające nas środowisko. Dlatego dbamy o to, by nie tylko nasze własne działania ograniczały ślad środowiskowy, ale także o to, by nasze produkty pomagały w dokonywaniu zrównoważonych wyborów konsumentom. Współpraca ze startupami to bardzo interesujący sposób na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. A my tych rozwiązań poszukujemy w każdym obszarze naszego działania. Niewątpliwie także w obszarze zrównoważonego rozwoju. Eiravato zaproponowało nam ciekawe spojrzenie na zagadnienia związane z zarządzaniem odpadami i wspólnie pracujemy nad tym, jak można by je wdrożyć w naszej fabryce – Małgorzata Mejer, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Procter & Gamble w Europie Środkowej.

8 edycja akceleratora będzie w 100% poświęcona sustainability. Start zaplanowano na pierwszą połowę 2020. Dotychczasowe doświadczenia oraz współpraca z korporacjami pokazały, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Coraz więcej mówi się o kwestiach środowiskowych i społecznych, a świadomość oraz poczucie odpowiedzialności nieustannie rosną.

Demo Day Poland Prizepowered by HugeThing już 29 stycznia. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno Eiravato oraz GreenBin, jak i siedem pozostałych startupów, które w ramach programu zaczęły swoją działalność w Polsce. Partnerami obecnej edycji akceleratora HugeThing są globalne firmy: Procter & Gamble, SpeedUp Venture Capital Group, Google for Startups oraz Santander Bank Polska.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem