HugeThing.vc, czyli potwór wraca

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Jesienią startuje HugeThing.vc – trzytygodniowy program preakceleracyjny dla osób i zespołów z całej Polski, posiadających ciekawy pomysł na biznes. Program realizowany jest przez SpeedUp Venture Capital Group we współpracy z zagranicznymi programami akceleracyjnymi, w tym z 500 Startups.

Rekrutacja rusza już 31 sierpnia. 

“To już druga edycja Huge Thing. W 2012 roku program trwał sześć miesięcy. Tym razem zapraszamy do wzięcia udziału w bardziej skondensowanej formie” – mówi Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. “Cel jest prosty, chcemy pozyskać ciekawe zespoły, w które – w zależności od ich potrzeb – będziemy mogli zainwestować od 50-ciu do 200-stu tysięcy złotych. Co więcej, by wesprzeć globalne ambicje uczestników, wspólnie z 500 startups, przygotujemy ich do aplikowania do międzynarodowych programów akceleracyjnych” – kontynuuje Gola.

Huge Thing rozpocznie się 6-go października i potrwa trzy, podzielone tematycznie tygodnie, podczas których uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak ułożyć model biznesowy, jak budować produkt i na czym sparzyli się najlepsi. Wśród mentorów pojawią się firmy i eksperci zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Tegoroczna edycja Huge Thing odbędzie się w Poznaniu, a jej uczestnicy będą pracować w klimatycznych murach Starego Browaru, który – dzięki uprzejmości Grażyny Kulczyk – od ponad roku gości ciekawe wydarzenia kierowane do środowiska startupowego, takie jak poznański Startup Weekend czy Hive61.

Całość zakończy się 23 października Demo Day, podczas którego inwestorzy zadecydują kto zapracował na inwestycję.

Dla kogo jest Huge Thing? “Zapraszamy uczestników z całej Polski. Co istotne, nie mamy żadnych ograniczeń branżowych. Ważne by zespół miał MVP (Minimum Viable Product) – czyli pierwszą wersję produktu lub usługi, posiadającą tylko kluczowe funkcjonalności i myślał o swoim projekcie globalnie. Najważniejsze będą dla nas determinacja i chęć do pracy” – kontynuuje Gola.

Patronat nad HugeThing objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: www.parp.gov.pl „PARP od początku rozwija ekosystem start-upowy w Polsce. HugeThing jest programem, który wychodzi poza ramy standardowego myślenia o inwestowaniu środków publicznych. Cieszę się, że dzięki wsparciu PARP, SpeedUp robi kolejny krok ku polepszeniu jakości polskiej sceny startu-powej poprzez kreatywne i efektywne programy akceleracyjne” – mówi dr Michał Bańka, Dyrektor Departamentu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Organizatorzy do współpracy zaproszą ok. 15-zespołów z całej Polski. Informacje dot. rekrutacji można znaleźć na stronie: www.hugething.vc