Hulaj z głową. Bezpiecznie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Hulaj z głową. Bezpiecznie

Udostępnij:

Zmieniający się klimat wymaga od mieszkańców naszej planety zmiany wielu codziennych nawyków. W efekcie coraz więcej ludzi zostaje weganami, segreguje odpady i ogranicza plastik. Są też tacy, którzy zamiast samochodu wybierają bardziej ekologiczne środki transportu. A gdyby tak przerzucić się na hulajnogę?

Wielu z nas trudno przyjąć postawę proeko, bo wydaje się, że widmo ekologicznej katastrofy jest odległe. Lekceważymy ocieplenie klimatu, marnujemy wodę. Trudno się przemóc, by zmienić swoje przyzwyczajenia. Tym bardziej, kiedy chodzi o komunikację. Samochód jest wygodny, możemy z niego korzystać, kiedy chcemy. Tyle że emituje wiele zanieczyszczeń do atmosfery. Ale jeśli zakładamy, że chcemy być eko, musimy poszukać innej alternatywy.

Być może powiesz: są autobusy z napędem elektrycznym. Owszem, ale w piękny (jeszcze ciepły) dzień szkoda siedzieć w zamkniętym środku lokomocji, tkwiąc w korku w środku miasta. Strata czasu, prawda? 

Jest jeszcze inna ekologiczna opcja, która oszczędza czas bardziej niż auto i na dodatek jest wygodniejsza niż autobus, ponieważ możesz skorzystać z niej w dowolnym momencie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Co powiesz na to, żeby pojechać do pracy na hulajnodze?

Pojawia się ku temu okazja, ponieważ w ramach akcji Hulaj bez spalin Bank ING zachęca do poruszania się po mieście elektrycznymi skuterami i hulajnogami i oferuje aż 30 minut bezpłatnej jazdy pojazdami elektrycznymi Dzięki temu każdy może przyczynić się do mniejszej emisji spalin.

Jak hulać bez spalin?

Żeby dołączyć do akcji należy:

  • pobrać aplikację blinkee.city (zostanie pobrana opłata aktywacyjna w wysokości 5 zł, którą można wykorzystać na jazdę);
  • wpisać w aplikacji kod: INGdlaEKO
  • cieszyć się darmową 30-minutową jazdą (minuty można wykorzystać na jeden lub kilka przejazdów do 31 grudnia 2019 roku).

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zanim zaczniesz przemierzać chodniki swojego miasta, przygotuj się dobrze do jazdy. 

ING podpowiada jak hulać z głową. W krótkich formach wideo oddaje głos hulajnogom. Elektryczna hulajnoga, z humorem i dystansem opowiada o tym jak źle jest traktowana przez swoich użytkowników, jak często jest porzucana, niszczona, zmuszana do niebezpiecznej jazdy. Głosu hulajnogom użyczył Czesław Mozil.

Bank adresuje w tej komunikacji najczęstsze problemy jakie często są społecznie dyskutowane. Bank stara się przekazać Polakom, że wynajęta elektryczna hulajnoga to nie żaden „potwór” ale sposób na ułatwienie życia. To mniej samochodów na drogach, szybki dojazd do najbliższej stacji metra, przystanku autobusowego lub pracy. Ważne aby używać jej z głową.

Oto kilka wskazówek związanych z poruszaniem się ekopojazdami:

  1. Popatrz czy pojazdy wyglądają na sprawne. Czy mają wszystkie niezbędne części? Bez koła daleko nie zajedziesz 🙂
  2. Pamiętaj, by poruszać się zgodnie z zasadami jazdy. Dla bezpieczeństwa nie słuchaj głośno muzyki na słuchawkach. Jeśli możesz zupełnie z nich nie korzystaj. Delektuj się samą jazdą, naturą i wiatrem we włosach.
  3. Nie parkuj w bramach, na ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych, w tunelach i na trawnikach. To nie są dobre miejsca dla hulajnóg. Postaraj się zostawić pojazd w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać innym.
  4. Przed wystartowaniem przypomnij sobie, czy przypadkiem nie piłeś niedawno alkoholu lub nie spożywałeś środków, które mogą wpływać na refleks i tym samym na kierowanie pojazdem. Jeśli tak, zrezygnuj z jazdy.  Bezpieczeństwo Twoje i przechodniów jest najważniejsze!
  5. Dobrze, żebyś pamiętał o kasku i o tym, że hulajnoga jest przeznaczona dla jednej osoby. Nie lubisz jeździć sam? Weźcie dwie hulajnogi.
  6. Pamiętaj także o dostosowaniu prędkości. Nie we wszystkich sytuacjach możesz rozwinąć maksymalną prędkość. Bądź uważny i obserwuj otoczenie. 

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie.

 

Artykuł powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim.