Hulajnogi hive wracają na ulice w czerwonych barwach i wyłącznie w aplikacji FREE NOW

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Hulajnogi hive wracają na ulice w czerwonych barwach i wyłącznie w aplikacji FREE NOW

Udostępnij:

Po wstrzymaniu swoich usług w połowie marca w związku z pandemią, hulajnogi hive na początku czerwca powracają w nowym wydaniu. Od teraz użytkownicy wypożyczą hive wyłącznie przez aplikację FREE NOW, w której oprócz zamówienia przejazdu autem z kierowcą, można wynająć hulajnogę.

Dodatkowo, flota hulajnóg hive zmienia barwy z żółtego na kolor czerwony. Pierwszym miastem, w którym jednoślady od FREE NOW będą na nowo dostępne jest Wrocław. W kolejnych tygodniach usługa ta powróci również w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Na nowy start, mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z 300 hulajnóg w czerwonych barwach FREE NOW. Taka sama liczba pojawi się również w każdym z pozostałych miast: Gdańsku, Warszawie oraz Krakowie i będzie się ona zwiększać w kolejnych tygodniach, w zależności od zapotrzebowania mieszkańców. Cennik wynajmu hive we FREE NOW pozostaje bez zmian i jest konkurencyjny na rynku: 3 zł za odblokowanie i 0,50 zł za każdą minutę.

Bezpieczne auta i hulajnogi FREE NOW

Ze względu na pandemię hulajnogi od FREE NOW są codziennie, dwukrotnie, dokładnie dezynfekowane: przed rozstawieniem i w momencie zbiórki do ładowania, zwłaszcza w miejscach takich jak uchwyty, hamulce, dzwonek i kolumna. Dedykowany zespół zajmujący się rozmieszczeniem, uporządkowaniem, ładowaniem i konserwacją floty hulajnóg, ma obowiązek noszenia maseczek i jednorazowych rękawiczek podczas pracy. FREE NOW zaleca użytkownikom hulajnóg korzystanie z rękawiczek jednorazowych lub płynów antybakteryjnych do rąk zarówno tuż przed odblokowaniem hulajnogi, jak i po odstawieniu jej w bezpieczne miejsce.

– Auta i hulajnogi FREE NOW są bezpiecznym i rozsądnym wyborem w obliczu koronawirusa. Zapewnienie dodatkowej ochrony to obecnie nasz priorytet. Od marca wyposażamy nasze auta w środki dezynfekujące oraz przesłony ochronne, informujemy także kierowców i pasażerów o obowiązkowych zasadach bezpieczeństwa. Nasi użytkownicy mogą zamówić przejazd z przesłoną ochronną w aucie wybierając opcję Lite+Screen. Teraz, gdy nasze hulajnogi powracają do nowej rzeczywistości, przykładamy szczególną wagę do dezynfekcji sprzętu. Użytkownik FREE NOW, bez względu na to, czy zamawia przejazd taksówką, czy wypożycza hulajnogę, może mieć pewność, że zachowane zostały wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa – zapewnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Jedna aplikacja, wiele usług

Aplikacja hive zostanie wyłączona i usunięta ze sklepów App Store i Google Play, a jej użytkownicy są informowani o konieczności pobrania aplikacji FREE NOW i założenia nowego konta (jeśli nie są jeszcze użytkownikami FREE NOW). Oznacza to, że konta użytkowników aplikacji hive przestaną istnieć, a dane użytkowników zostaną usunięte i nie będą automatycznie migrować do FREE NOW.

Marka hive będzie funkcjonować w co-brandingu z siostrzaną marką FREE NOW – obie należą do grupy inwestorskiej Daimlera i BMW. FREE NOW ma w planach jeszcze w tym roku udostępnić na swojej platformie kolejne opcje transportu i usługi innych dostawców, m.in. car-sharing, bike-sharing lub transport miejski, stając się kompletną platformą typu MaaS (Mobility-as-a-Service).