Hulajnogi w aplikacji FREE NOW od teraz w abonamencie i na ulicach Warszawy 

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Hulajnogi w aplikacji FREE NOW od teraz w abonamencie i na ulicach Warszawy 

Udostępnij:

Karnety FREE NOW to nowa oferta abonamentowa skierowana do użytkowników hulajnóg hive dostępnych we FREE NOW w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, a od sierpnia również w Warszawie. Karnety występują w różnych konkurencyjnych cenowo opcjach: od 1-dniowego karnetu za 19 zł, po miesięczny karnet na 25 przejazdów w cenie 89 zł. Opcja abonamentowa pozwala obniżyć koszty 30 minutowego przejazdu nawet do 3 zł, dając 80% oszczędności wydatków na każdorazowym wypożyczeniu.

Niezależnie od typu karnetu, użytkownik może jeździć hulajnogą bez dodatkowych opłat do 30 min czasu trwania każdego przejazdu. Po tym czasie naliczana jest opłata wg. stałej stawki minutowej. Oferty karnetów FREE NOW różnią się w zależności od miasta i obowiązują w mieście, w którym zostały zakupione.

– Nasza oferta abonamentowa dostosowana jest do potrzeb mieszkańców miast, w których dostępne są hulajnogi hive w aplikacji FREE NOW. Obserwujemy, że w Krakowie i Gdańsku, ze względu na ich turystyczny charakter zwłaszcza w okresie wakacyjnym, użytkownikami hulajnóg są głównie turyści, którzy korzystają z hulajnóg rekreacyjnie i w większych grupach. Natomiast we Wrocławiu i Warszawie udostępniamy karnety miesięczne, bo tam elektryczna hulajnoga stanowi alternatywę dla codziennych przejazdów do pracy. Ta potrzeba nasiliła się szczególnie w okresie pandemii. Pracownicy przemieszczający się do biur szukają bezpieczniejszych opcji dojazdu, stawiając na transport indywidualny, w tym taksówkę czy elektryczną hulajnogę – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Karnety FREE NOW występują w 5 opcjach:

  • Dobowy karnet za 19 zł. Dostępny w Krakowie i Gdańsku. Nielimitowana liczba przejazdów hulajnogą w ciągu 24h od momentu wykupienia.
  • 2-dniowy karnet za 35 zł. Dostępny w Krakowie i Gdańsku. Nielimitowana liczba przejazdów hulajnogą w ciągu 48h od momentu wykupienia.
  • Miesięczny karnet na 5 przejazdów za 29 zł. Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 5 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 45% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.
  • Miesięczny karnet na 10 przejazdów za 39 zł. Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 10 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 63% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.
  • Miesięczny karnet na 25 przejazdów za 89 zł. Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 25 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 70% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.

Warszawa z hulajnogami w aplikacji FREE NOW

Wraz ze startem pakietu karnetów, FREE NOW udostępnia hulajnogi hive w czerwonych barwach również dla mieszkańców Warszawy. Mieszkańcy stolicy, jak i pozostałych miast, do marca 2020 r. mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg hive, będących siostrzaną usługą FREE NOW. Po wstrzymaniu usług w związku z pandemią, elektryczne jednoślady hive powróciły w nowym wydaniu: wyłącznie w aplikacji FREE NOW i w czerwonych barwach. Aplikacja hive została wyłączona i usunięta ze sklepów App Store i Google Play, a jej użytkownicy są informowani o konieczności pobrania aplikacji FREE NOW i założenia nowego konta (jeśli nie są jeszcze użytkownikami FREE NOW). Marka hive funkcjonuje nadal w co-brandingu z siostrzaną marką FREE NOW – obie należą do grupy inwestorskiej Daimlera i BMW. Wypożyczenie hulajnogi odbywa się przez aplikację FREE NOW, jak w przypadku zamówienia przejazdu autem z kierowcą. Standardowy cennik wypożyczenia hulajnóg we FREE NOW to: 3 zł za odblokowanie i 0,50 zł za każdą minutę.