Hybryda skafandra gazowego i mechanicznego oraz retro skuter elektryczny, czyli dlaczego warto odwiedzić Wystawę MUST SEE 2019

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Już 10 lutego w Centrum Kreatywności w Warszawie odbędzie się wernisaż Wystawy MUST SEE 2019. Hybryda skafandra gazowego i mechanicznego oraz retro skuter elektryczny Osom to jedne z wielu projektów, które będzie można zobaczyć podczas wydarzenia.

W dniach 10-24 lutego w Centrum Kreatywności w Warszawie odbędzie się Wystawa MUST SEE 2019, podczas której będziemy mogli zobaczyć najlepsze prace wyróżnione przez ekspertów podczas przeglądu See&Say 2018.

Przegląd See&Say odbył się już po raz szósty. Młodzi twórcy mogli zgłosić swoje prace w 18 kategoriach takich jak ilustracja, fotografia, product design, creative technology, gra, audio, video czy moda. Projekty, które będzie można zobaczyć na Wystawie MUST SEE zostały wyłonione z 600 zgłoszeń, przez 60 najlepszych ekspertów i praktyków. Wśród nich możemy znaleźć między innymi: fotografki Magdę Wunsche i Agę Samsel, ilustratorów Olę Niepsuj i Pawła Jońcę, projektów Edgara Bąka, Mamastudio i UVMW, właścicielkę marki modowej KAS KRYST czy ekspertów technologicznych Adama Badowskiego z CD Projekt RED i Krzysztofa Golińskiego z PanGeneratora.

Co ciekawego pojawi się na wystawie?

MARS_2030 – hybryda skafandra gazowego i mechanicznego

Autorką projektu jest Agnieszka Zygmunt. Stworzyła ona dwie wersję skafandrów, korzystając z badań studentów z University of Colorado-Boulder. W wersji A zastosowano nacisk mechaniczny na fragmentach kończyn, co poprawia ich zginanie bez użycia dużej siły. W razie awarii spowodowanej uszkodzeniem materiału można zastosować specjalną taśmę kompresyjną, która pozwala utrzymać odpowiednie ciśnienie.

Z kolei w Wersji B zmniejszenie ciśnienia gazu pozwala na obniżenie wagi skafandra i ułatwia wykonywanie ruchów. W przypadku nieszczelności w części gazowej nadal występuje ciśnienie utrzymywane przez wewnętrzny skafander mechaniczny.

Zobacz grafikę w pełnym rozmiarze.

 

OSOM – skuter elektryczny

Osom to projekt skutera elektrycznego, który swoją stylistyką nawiązuje do polskiej produkcji z lat 50’ – WFM Osa. Celem projektu było stworzenie tanie pojazdu elektrycznego, prostego w produkcji i serwisowaniu. W dalszej przyszłości autor projektu, Jarosław Markowicz, zakłada nawet stworzenie systemu miejskiej wypożyczalni skuterów.

Jeżeli jeszcze nie jesteście w pełni przekonani, co do wystawy, to mamy w zanadrzu jeszcze inne argumenty. MUST SEE to nie tylko mnóstwo inspirujących projektów, ale również doskonałe miejsce do znalezienia potencjalnych pracowników. Dlaczego? Na wystawie prezentowanych jest 111 projektów młodych twórców, z 18 dziedziny: animacja, copywriting, creative technology, event, fotografia, gra, graphic design, ilustracja, instalacja/videoinstalacja, moda, PR, product design, reklama, social media i video. Wystawiane prace są wybierane są przez 60 wymagający ekspertów poszczególnych branż, spośród 600 zgłoszeń. Dlatego pracodawca oglądając projekty, ma pewność, że zostały one poddane surowej selekcji.

Autorzy projektów to młodzi i kreatywni ludzie z całej Polski z małych i dużych miast, studenci i absolwenci ASP, kierunków technicznych, muzycznych i bez kierunków. Istotne jest to, że w czasie wydarzenia można osobiście poznać twórców, ich pasje, co z punktu widzenia pracodawcy daje przewagę nad anonimowymi projektami znajdowanymi w sieci.

Wernisaż Wystawy MUST SEE odbędzie się 10 lutego o godz. 19:00 w Centrum kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, prace będzie można oglądać do 24 lutego w godzinach 7:00 – 21:00.

Organizatorem wystawy MUST SEE jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Klub Twórców Reklamy.

Więcej informacji znajduje się na stronie.