Hyper Poland jednym z 50 najlepszych startupów w Europie

Dodane: 05.03.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polska firma zajmująca się rozwojem projektu kolei magnetycznej inspirowanej technologią Hyperloop została uznany za jeden z najlepszych startupów sektora mobility w Europie.

W ramach inicjatywy European Startup Prize for Mobility, w tym roku ocenionych zostało 565 przedsiębiorstw z całej Europy. Hyper Poland to jedyna firma z Polski, która trafiła do ścisłego finału.

European Startup Prize for Mobility to coroczny plebiscyt, którego celem jest wskazanie najlepiej zapowiadających się biznesowych projektów z sektora mobility, czyli firm zajmujących się transportem i technologiami transportowymi. Inicjatorem nagrody są Via ID, francuski akcelerator startupów, Boston Consulting Group, znana na całym świecie firma doradcza oraz Karima Delli, Przewodnicząca Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. Partnerem inicjatywy jest Komisja Europejska.

– Mamy dowód na to, że idziemy właściwą drogą. Cieszy nas uznanie jury złożonego z przedstawicieli sektora mobility i doświadczonych inwestorów, tym bardziej, że na tym polu konkurujemy z firmami z Europy Zachodniej, gdzie istnieją dużo bardziej rozwinięte, instytucjonalne formy wsparcia innowacyjnych projektów – komentuje Przemysław Pączek, prezes Hyper Poland. 

Hyper Poland to młoda polska firma założona przez inżynierów związanych z Politechniką Warszawską. W latach 2016-2017 zespół Hyper Poland był kilkakrotnie nagradzany w konkursach na pojazdy hyperloop organizowanych w Los Angeles i Dubaju. Od dwóch lat firma rozwija własny projekt technologii inspirowanej hyperloopem. Polacy proponują wdrożenie nowej technologii w trzech etapach: w pierwszej kolejności chcą wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną, która będzie w stanie poruszać się z prędkością 300 km/h po już istniejących liniach kolejowych dzięki modyfikacjom torów opracowanym przez Hyper Poland.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem