I miejsce w App Store dla Zadane.pl

Dodane: 28.01.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Grupa serwisów social learning Brainly.com uruchomiła aplikacje mobilne na iOS dla różnych wersji językowych serwisów. Już w ciągu pierwszych 24 godzin aplikacja polskiego serwisu Zadane.pl zajęła I miejsce w kategorii Edukacja i weszła do top 10 wszystkich kategorii.

Grupa serwisów social learning Brainly.com uruchomiła aplikacje mobilne na iOS dla różnych wersji językowych serwisów. Już w ciągu pierwszych 24 godzin aplikacja polskiego serwisu Zadane.pl zajęła I miejsce w kategorii Edukacja i weszła do top 10 wszystkich kategorii. Aplikacje zostały przyjęte przez użytkowników z różnych krajów z ogromnym entuzjazmem. Od momentu udostępnienia aplikacje pobrało łącznie ponad 22 tysiące użytkowników.


Zasada działania serwisów z grupy Brainly.com jest prosta. Możemy skorzystać z serwisu w momencie, kiedy chcemy sprawdzić bądź utrwalić swoją wiedzę, lub sami potrzebujemy pomocy w nauce. Serwisy są oparte na systemie punktowym, dzięki czemu do procesu uczenia się zostały wprowadzone elementy grywalizacji a chętnych do pomocy nigdy nie brakuje. Dla większości użytkowników polowanie na pytanie, na które mogą udzielić poprawnej odpowiedzi stało się prawdziwą frajdą.

– Pracując nad aplikacją pragnęliśmy ułatwić naszym użytkownikom szybki dostęp do wiedzy. Chcieliśmy, aby z naszych serwisów można było równie wygodnie korzystać nie tylko w domu, lecz także w czytelni, bibliotece, czy nawet w trakcie podróży. Oprócz tego aplikacja wzmacnia czynnik społeczny serwisu i popiera rywalizację. Dzięki niej użytkownik zawsze jest na bieżąco z tym, co dzieje się w serwisie i na jego profilu – mówi Łukasz Haluch, współtwórca grupy serwisów.

Jak działa aplikacja?

Po zainstalowaniu aplikacji możemy się zalogować używając hasła i loginu lub wejść przez FB. Do listy zadań, widocznej na stronie głównej możemy użyć filtrów wybierając poziom szkoły lub przedmiot. Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość dołączenia do zadania zdjęcia tuż po jego wykonaniu. Aplikacja umożliwia nam również zapraszanie znajomych z serwisu i z FB a czat pozwala zobaczyć, kto z nich jest online. W profilu możemy znaleźć naszych znajomych, pytania i odpowiedzi, wysyłać prywatne wiadomości i zaproszenia. Zadania dodawane z wersji mobilnej są moderowane szczególnie uważnie. Jeśli pojawi się podejrzenie, że zadanie lub zdjęcie pochodzi ze sprawdzianu – pytanie zostanie usunięte.

Opinie użytkowników

Zadane.pl mam teraz zawsze przy sobie – długo na to czekałem! Teraz mogę dodać zadanie bez odchodzenia od książek, a co więcej nie muszę przepisywać zadania, wystarczy że zrobię zdjęcie 😀 Dzięki za apke ! – yoman0

Super wygodna apka. Mogę w wolnych chwilach jak jadę autobusem pomagać innym i zbierać punkty. Rewelka! – MateuszR94

Zespół grupy nie zamierza zatrzymać się na tym osiągnięciu. W ciągu najbliższych miesięcy ma się pojawić również aplikacja na system Android.

źródło: informacja prasowa