IAG uruchamia HANGAR 51 – program akceleracyjny dla startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

International Airlines Group (IAG) – korporacja linii Aer Lingus, British Airways, Iberia, Vueling i IAG Cargo, uruchamia dziś swój globalny program akceleracyjny – Hangar 51.

Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com

Startupy są zapraszane do udziału w programie Hangar 51 i tym samym do współpracy z jedną z największych grup lotniczych na świecie, kreującej nowatorskie rozwiązania w podróżach lotniczych oraz szukającej rozwiązań rzeczywistych problemów biznesowych dzięki trwałej współpracy partnerskiej.

Dzięki współpracy z L. Marks – podmiotem specjalizującym się w zakresie innowacyjnych przedsiębiorstw i inwestującym w projekty będące na wczesnym etapie rozwoju – inicjatywa będzie wspierać rozwój nowych przedsiębiorców, którzy poprzez wprowadzenie nowych technologii, produktów i usług będą przyczyniać się do przekształcania branży lotniczej i zrewolucjonizowania doświadczeń klientów.

10-tygodniowy program, prowadzony w siedzibie głównej IAG w Londynie, pozwoli startupom, chcącym zaistnieć w branży lotniczej, przetestować swoje produkty na całym świecie i uzyskać wsparcie mentorskie od wyższej kadry zarządzającej Grupy. Pomoże to znacznie przyspieszyć rozwój produktów oraz uzyskać dostęp do opinii klientów i ekspertów, a także do finansowania z IAG i L. Marks.

Program będzie koncentrować się na czterech obszarach działań:

  • Usprawnienie procedur lotniskowych: sprawienie, by podróżowanie klientów korzystających z lotnisk było łatwiejsze.

  • Digitalizacja procesów biznesowych: opracowanie nowych narzędzi i procedur w celu przyspieszenia i uproszczenia biznesu.

  • Zwiększenie wykorzystania danych do podejmowania decyzji: znalezienie nowych sposobów, dzięki którym dane umożliwią zwiększenie satysfakcji klientów oraz wykreowanie korzyści biznesowych.

  • Dzika karta: każdy pomysł, który według młodego przedsiębiorcy może poprawić jakość obsługi klientów.

Startupy z całego świata mogą zgłaszać swoje projekty do udziału w programie Hangar 51 na stronie http://www.hangar51.com/. Aplikacje można składać do północy 6 listopada 2016 roku.

Glenn Morgan, szef ds. transformacji cyfrowej w IAG, powiedział: „Ten nowy program wprowadzi innowacyjne startupy cyfrowe wprost do centrum naszego biznesu. Chcemy, by powiedzieli nam, czego nie wiemy. Jeśli ci młodzi przedsiębiorcy mają cokolwiek, co możemy wdrożyć w naszym biznesie, co pomoże naszym klientom, to chcielibyśmy o tym od nich usłyszeć. Inicjatywa ta jest doskonałą okazją dla firm na początkowym etapie rozwoju, mogącą przyspieszyć realizację innowacyjnych idei dzięki bliskiej współpracy z IAG. Wykorzystując mentorów i fundusze w pełni wesprzemy przełomowe i innowacyjne pomysły, pozwalające jeszcze bardziej poprawić komfort podróżowania.”

Stuart Marks, przedsiębiorca technologiczny oraz szef w L Marks dodał: „Hangar 51 oferuje startupom fantastyczną możliwość przetestowania swoich produktów i technologii z jedną z wiodących grup lotniczych na świecie oraz dostęp do najlepszych mentorów i otoczenia, w którym mogą rozwijać swoje pomysły. Jesteśmy podekscytowani współpracą z IAG nad tym projektem, który pomoże grupie wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swojego biznesu i wzmocnić i tak doskonałą już ofertę.”

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem