IamBot trafił pod skrzydła akceleratora Kogifi

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

IamBot to bot sprzedażowy wyposażony w sztuczną inteligencję. Aby przyspieszyć rozwój i ekspansję zdecydował się wspołpracować z akceleratorem startupów Kogifi.

fot. unsplash.com

Działania polskiego IamBota mają na celu zwiększenie sprzedaży towarów i usług. Automatyczny sprzedawca jest wyposażony w sztuczną inteligencję. Dzięki temu w konwersacji z klientem samodzielnie prowadzi sprzedaż towarów i usług, rekomenduje nowe zakupy oraz udziela rad odnośnie już zakupionych produktów. Klienci sklepów korzystających z IamBota mogą konwersować z nim za pomocą ulubionych komunikatorów, w tym Facebook Messenger, WhatsUp, WeChat czy Viber, a także za pomocą asystentów głosowych Google czy Amazona.

Startup zdobył uznanie w Stanach Zjednoczonych. Docenił go także magazyn Insider Trends umieszczając na liście 50 najlepszych startupów w branży sprzedaży detalicznej. Działalność startupu IamBot nie umknęła uwadze Kogifi Consulting Group, znanej między innymi z projektu pierwszego polskiego asystenta głosowego. Spółka nabyła pakiet inwestorski w projekcie IamBot.

– Niezmiernie cieszymy się z finalizacji tej inwestycji, która doskonale wpisuje się w naszą wizję budowy i wspierania startupów, realizujących ideę smart commerce, czyli inteligentnego handlu – mówi Tomasz Gibas, który niedawno objął stanowisko prezesa Kogifi. 

IamBot jest projektem, który uzupełni ofertę Kognifi. Dotychczas w portfolio firmy były rozwiązania z zakresu digital marketingu, technologie AI i AR oraz startupy, takie jak wspomniany rodzimy asystent głosowy. Jak mówi Jakub Koba, dyrektor techniczny i specjalista marketingu cyfrowego grupy Kogifi, rozpoczęto już pracę nad integracją technologii IamBot z wiodącymi na rynku platformami marketingu cyfrowego i e-commerce.