IBM wesprze program akceleracyjny InCredibles Sebastiana Kulczyka

Dodane: 05.09.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

IBM, jeden ze światowych liderów rynku informatycznego, rozpoczyna współpracę z programem InCredibles Sebastiana Kulczyka. Pilotażową edycję, unikatowego projektu dedykowanego polskim startupom, wspierają także Campus Warsaw oraz Fundacja Startup Poland.

Na zdjęciu: Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments

Pilotażowa edycja programu InCredibles została ogłoszona w maju 2017 r. Projekt zakłada akcelerację „szytą na miarę”: wsparcie finansowe, mentoring międzynarodowych fachowców z wybranej przez finalistów branży oraz coaching dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnych projektów. Poszukiwane przez InCredibles spółki powinny mieć doświadczenie w co najmniej jednym akceleratorze, ukończyć fazę MVP lub dotrzeć do etapu user and revenue traction oraz posiadać prototyp nowego produktu lub usługi.

– Moja propozycja dla InCredibles, to nie tylko wymierne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz wspólna, partnerska praca nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju – powiedział Sebastian Kulczyk.

IBM zapewni startupom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanałów sprzedaży czy komercjalizacji. Dla 5 firm, które zakwalifikują się do programu, IBM przygotował specjalne wsparcie w postaci udziału w IBM Global Entrepreneur Program. Jest to międzynarodowa inicjatywa, umożliwiająca młodym firmom na skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w chmurze IBM Bluemix.

– Udział w Global Entrepreneur Program to dla wielu firm trampolina do szybkiego rozwoju na globalnym rynku. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpłatny dostęp platformy IBM Cloud – mówi Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer IBM Polska. – Platforma to ponad 100 zintegrowanych usług, ułatwiających budowanie infrastruktury chmurowej i tworzenie, uruchamianie i rozwijanie aplikacji, a także zarządzanie nimi. Dzięki tym rozwiązaniom programiści mogą łatwo i szybko przygotowywać i aktualizować swoje aplikacje i usługi. Dostępne tam gotowe komponenty pozwolą firmom szybko rozbudować funkcjonalności swoich istniejących aplikacji i wzbogacić je m.in. o elementy sztucznej inteligencji (AI) czy analitykę danych – dodaje Pietrzak.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem