IC Solutions w portfelu PGE Ventures

ic solutions w portfelu pge ventures
Udostępnij:
PGE Ventures inwestuje w kolejny start-up. IC Solutions to spółka z obszaru digitalizacji danych, której innowacyjny produkt może pomóc w ograniczeniu papierowego obiegu dokumentów, a tym samym przynieść wymierne korzyści dla klientów korzystających z tego rozwiązania.

IC Solutions to spółka, która oferuje innowacyjne rozwiązanie w obszarze digitalizacji danych. Głównym produktem spółki jest IC Pen – system wykorzystujący długopis cyfrowy, który umożliwia jednoczesne tworzenie dokumentów w wersji tradycyjnej i cyfrowej. Dodatkowo, rozwiązanie zachowuje cechy biometryczne podpisu, co pozwala na podpisywanie dokumentów wiążących prawnie (np. umów, oświadczeń, protokołów).

Kolejna inwestycja PGE Ventures świadczy o dużym zaangażowaniu naszego zespołu w poszukiwanie najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych start-upów. Tym razem do naszego portfela dołącza IC Solutions – spółka, której rozwiązanie może być stosowane wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym przepływem dokumentów w formie papierowej. Inwestycja w IC Solutions wpisuje się w nasze kryteria inwestycyjne i jesteśmy zadowoleni, że udało nam się wypracować satysfakcjonującą dla wszystkich stron formułę współpracy – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

Głównym odbiorcą technologii IC Solutions są wszystkie sektory, w których papierowy obieg dokumentów odgrywa duża rolę, czyli przede wszystkim administracja państwowa, sektor bankowy i ubezpieczeniowy, służba zdrowia oraz przemysł ciężki.

Docelowo IC Solutions może znaleźć zastosowanie również w Grupie Kapitałowej PGE, ponieważ rozwiązanie to wykorzystać można w obszarze automatyzacji i optymalizacji procesów zarówno w segmentach wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży energii, jak i procesów wsparcia prowadzonych w centrali – dodaje Piotr Czak.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się przekonać PGE Ventures do nas i naszego projektu. Czujemy ogromny potencjał w możliwości współpracy i szczerze wierzymy, że PGE Ventures pozwoli nam wejść na kolejny, wyższy poziom. W szerszym ujęciu bardzo nas cieszy, że spółki Skarbu Państwa inwestują w polskie technologie i dają im szansę na wzrost i zmianę skali w jakiej działają. Tym bardziej, że w każdej z nich nasze rozwiązanie może w znaczący sposób usprawnić procesy i tym samym generować oszczędności. Mamy nadzieję, że z udziałowcem tak wartościowym jak PGE Ventures będziemy realizować wdrożenia IC Pen na szeroką skalę pozwalając wszystkim stronom osiągać wymierne korzyści – mówi Rafał Witkowski, prezes IC Solutions.

Środki finansowe, które PPNT zainwestował w pomysł w 2014 roku pochodziły ze środków unijnych otrzymanych w ramach działania 3.1 PO IG.