Idea Hub rusza z cyklem szkoleń dla przedsiębiorców

Dodane: 21.02.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Rozpoczynamy współpracę z Idea Hub. Od końca lutego w łódzkim i katowickim oddziale Idea Hub rozpocznie się cykl bezpłatnych szkoleń mający przybliżyć początkującym przedsiębiorcom tematykę prowadzenia działalności. Część prezentowanych materiałów opublikujemy w naszym serwisie.

Wyzwania młodych przedsiębiorców

Początkujący przedsiębiorcy stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z realizacją swojego pomysłu na biznes. Często pierwszą, a zarazem najtrudniejszą barierą jest przygotowanie biznes planu. Trudności sprawiają też sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i płaceniem podatków z jej tytułu. Uważamy, że przedsiębiorcy nie powinni skupiać się na tych tematach, a zająć się rozwijaniem biznesu.

Jak to zrobić? Poznając na przykładach i konsultując wszystkie tematy związane z wymyślaniem, czym ma zajmować się nasza firma, jak ją założyć, z czym wiąże się prowadzenie działalność oraz w jakim kierunku powinniśmy ją rozwijać. Tego wszystkiego dowiecie się korzystając z zasobów Idea Hub. Każdy z uczestników organizowanego cyklu szkoleń znajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Odpowiedzi na pytania

– Jak pokazały rozmowy z użytkownikami Idea Hub, największym problemem początkujących przedsiębiorców są właśnie kwestie związane z prowadzeniem działalności od strony zarządzania jej finansami oraz brak kapitału. Żeby prowadzenie biznesu było przyjemnością, uważam, że należy poznać zasady obowiązujące uczestników świata biznesu – mówi Marta Bloch, Project Manager Idea Bank.

Te przybliżą eksperci zaproszeni do cyklu spotkań skierowanych do początkujących przedsiębiorców. Idea Hub postanowiło wprowadzić w dwóch Hubach (Łódź i Katowice) cykl szkoleń mających na celu uporządkowanie tej wiedzy. Od lutego do czerwca będą organizowane warsztaty w Idea Hub, z których uczestnicy poznają podstawową wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej firmy.

Cykl szkoleń

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tych spotkaniach, prowadzący warsztaty będą opracowywać teksty, które zostaną opublikowane w naszym serwisie. Czego uczestnicy, jak i czytelnicy MamStartup będą mogli dowiedzieć się podczas organizowanych warsztatów? Eksperci podczas warsztatów poruszą tematy związane z rozwojem firmy, czyli jej misją i strategią biznesową.

Uczestnicy dowiedzą się również więcej na temat planowania budżetu, rachunku zysków i strat, cashflow i skalowania biznesu, ale i pozyskania inwestora oraz tego, jak sprzedawać swoje pomysły. Podczas szkoleń Ide Hub pokaże, jak zabezpieczyć się i jak rozliczać się ze współpracy z inwestorem. Ciekawym punktem cyklu szkoleń będą spotkania z inwestorami.

Poniżej harmonogram wydarzeń:

KATOWICE

9.03 godzina 18:00 – Narzędzia do budowaniu relacji z otoczeniem biznesowym (inwestorzy, potencjalni klienci, dostawcy).

15.03 godzina 18:00 – Finanse w firmie (budżety, cashflow, rachunek zysków i strat).

12.04 godzina 18:00 – Zidentyfikowanie źródła kapitału.

25.04 godzina 18:00 – Przygotowanie prezentacji, biznes planu i kalkulacji prognoz finansowych.

18.05 godzina 18:00 – Autoprezentacja.

25.05 godzina 18:00 – Prezentacja projektów – mocne strony, cele, rynek, konkurencja, prognozy finansowe.

8.06 godzina 18:00 – Formalności z inwestorem – Jak zabezpieczyć się/rozliczać z inwestorem – kwestie formalno-prawne. 

ŁÓDŹ

23.02, godzina 18:00 – Dlaczego robisz to co robisz? Czyli jak misja, wartości i strategia firmy pomagają ją rozwinąć.

23.03, godzina 18:00 – Jak mierzyć, żeby zarobić – warsztaty z zarządzania finansami we własnej firmie.

20.04, godzina 18:00 – Jak sprzedać swoje pomysły.

25.05, godzina 18:00 – Poszukiwanie Inwestora.

Łódzki cykl warsztatów objęty jest patronatem honorowym Startup Spark – to projekt stworzony w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, mający na celu wspieranie startupów w dążeniu do komercjalizacji.

Więcej na temat cyklu szkoleń dowiecie się z tej strony.