Idealny hosting dla PrestaShop

idealny hosting dla prestashop
Udostępnij:
Dowiedz się, jak najłatwiej stworzyć sklep internetowy i dobierz najlepsze oprogramowanie oraz dedykowany mu hosting.

Zakładając sklep internetowy, stajesz przed dylematem: wybrać oprogramowanie OpenSource czy SaaS? Wszystko zależy od tego jak bardzo unikatowy czy zaawansowany sklep chcesz stworzyć i czy planujesz w przyszłości bardziej go rozwinąć. Sprawdź porównanie obu oprogramowań:

OpenSource jest darmowym oprogramowaniem otwartym, w którym istnieje możliwość modyfikacji kodu. Żeby z niego korzystać, musisz wykupić serwer www, na którym będzie zainstalowane. Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu czy grafice, aby sprawnie stworzyć i rozwijać sklep, konieczne może być powierzenie jego obsługi wyspecjalizowanej firmie. OpenSource jest dobrym wyborem jeśli zależy Ci na oryginalnym designie czy bardziej nieszablonowych rozwiązaniach. Daje często więcej możliwości niż SaaS. Mimo że samo oprogramowanie jest darmowe, „w koszty” oprócz wykupienia serwera należy wliczyć rozszerzające funkcje sklepu wtyczki czy autorskie szablony graficzne. OpenSource oferuje dostęp do wielu darmowych modułów, ale te umożliwiające stworzenie na przykład programów lojalnościowych czy rozbudowanych kodów rabatowych, mogą być już płatne.

SaaS, czyli „oprogramowanie jako usługa”, jak sama nazwa wskazuje, jest już zainstalowane na gotowym serwerze, a za dostęp do niego płacisz zazwyczaj rozliczając się z dostawcą w modelu abonamentowym. Oprogramowanie zawiera wbudowany edytor, który pozwala Ci łatwo przejść samodzielnie przez kolejne kroki podczas tworzenia sklepu. SaaS może być lepszym rozwiązaniem dla małych sklepów, które nie przewidują dynamicznego rozwoju w najbliższej przyszłości i przez to nie wymagają zaawansowanych rozwiązań.

PrestaShop - popularne rozwiązanie e-commerce

Jednym z najpopularniejszych oprogramowań OpenSource, z którego korzystają już przedsiębiorcy w blisko 200 krajach jest PrestaShop. W Polsce ma je co trzeci sprzedawca. Mimo że jest przeznaczone również dla początkujących sprzedawców, najwięcej korzyści daje tym doświadczonym, którzy chcą poszerzyć zakres swoich działań.

Jego zdecydowaną zaletą jest to, że umożliwia posiadanie kilku sklepów na jednym serwerze i zarządzanie nimi z jednego panelu administratora. Ma ponad 3000 zintegrowanych modułów, które pozwalają zwiększyć funkcjonalność sklepu oraz 500 gotowych szablonów graficznych. Dzięki temu możesz uzyskać zarówno bardzo spersonalizowaną, jak i zaawansowaną platformę e-commerce. PrestaShop można też uruchomić w praktycznie każdym języku. Platforma jest dostosowana do urządzeń mobilnych.

Prestahosting - hosting dedykowany PrestaShop

Aby swobodnie korzystać z PrestaShop należy zainwestować w odpowiedni i przede wszystkim wydajny serwer. Aktualnie na rynku niewielu dostawców proponuje dedykowany dla sklepów na PrestaShop hosting. Jednym z nich jest home.pl, który proponuje usługę Prestahosting, dostępną na stronie https://home.pl/prestashop/. Dzięki niej prowadzenie sklepu, rozwijanie jego funkcji czy rozwiązywanie pojawiających się problemów będzie o niebo prostsze. Aby uruchomić sklep internetowy na PrestaShop wystarczy zarejestrować usługę Prestahostingu w home.pl. Zaraz po rejestracji otrzymasz dane dostępowe do panelu administratora, w którym możesz rozpocząć konfigurację swojego pierwszego eSklepu opartego na skrypcie PrestaShop. Jeśli zechcesz uruchomić kolejny sklep z pomocą przyjdzie instalator aplikacji, w którym znajdziesz zawsze najnowszą, polską wersję PrestaShop do instalacji.

Prestahosting w home.pl gwarantuje zawsze najnowszą wersję PrestaShop umiejscowioną na bezpiecznym serwerze WWW Apache w wersji 2.4. Daje Ci też łatwy dostęp do plików sklepu, kopii bezpieczeństwa,, a także gwarantuje wysoką wydajność i stabilność. Ponieważ oprogramowanie PrestaShop rozwijane jest przez społeczność niezależnych programistów, sposobów rozwiązania problemów trzeba najczęściej szukać na forach internetowych czy grupach na Facebooku. Dla debiutującego sprzedawcy będzie na pewno sporym wyzwaniem.