Idealny laptop biznesowy nie istnieje? Testujemy HP EliteBook x360 1040 G8 i HP Elite Dragonfly Max G2

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Idealny laptop biznesowy nie istnieje? Testujemy HP EliteBook x360 1040 G8 i HP Elite Dragonfly Max G2

Udostępnij:

Laptopy to już nie tylko narzędzie, które służy nam do podstawowych operacji i oglądania filmów – dzisiaj to jedno urządzenie ma być dla nas wydajną stacją roboczą, a jednoczenie centrum rozrywki, którą chcemy sobie zapewnić np. w przerwach między spotkaniami. Czy laptopy od firmy HP są w stanie sprostać takim oczekiwaniom?

Coraz bardziej kompaktowe, a przy tym coraz wydajniejsze i jeszcze bardziej wszechstronne – w tym właśnie kierunku zmierzają producenci sprzętów komputerowych skierowanych do klienta biznesowego. W końcu podróże służbowe i praca w trybie hybrydowym wymusiły na pracownikach pewną elastyczność, a w codziennych obowiązkach wspierać ich mają nowoczesne narzędzia.

Kandydatami do miana „komputera idealnego do pracy” są HP EliteBook x360 1040 G8 i HP Elite Dragonfly Max G2 – dwa modele o wyjątkowo mocnej specyfikacji i z procesorami 11. generacji. Podzespoły w połączeniu z dużą pamięcią zapewniają płynną i wydajną pracę, nawet gdy w jednym czasie mamy uruchomionych kilka aplikacji i otwartych wiele kart przeglądarki.

W tych modelach na pewno na uwagę zasługuje również 14-calowy (HP EliteBook x360 1040 G8) i 13,3-calowy (HP Elite Dragonfly Max G2) ekrany o rozdzielczości 1920 x 1080 (FHD 1080), których matowa powierzchnia matrycy zapewnia komfortową pracę w każdych warunkach, a czytanie na nich tekstu i oglądanie multimediów jest bardzo przyjemne. Oczywiście nieocenioną zaletą jest ekran z zawiasem umożliwiającym ruch w zakresie 360°, dzięki któremu możemy korzystać z tego sprzętu jak z tabletu (szczególnie, że mamy do dyspozycji jeszcze piórko ActivePen).

HP Elite Dragonfly Max G2 i HP EliteBook x360 1040 G8

Co można jeszcze powiedzieć o tych komputerach? Laptopy HP oferują długo działającą baterię, możliwość korzystania z uniwersalnych zasilaczy, znakomite głośniki od marki Bang & Olufsen i kamerkę oferującą świetnej jakości obraz, dzięki czemu znacznie lepiej wypadaliśmy w oczach naszych rozmówców podczas spotkań online. Do tego mamy szereg ciekawych rozwiązań powstałych z myślą o bezpieczeństwie użytkownika – m.in. funkcja HP Sure Click, która chroni komputer przed załącznikami ze złośliwym oprogramowaniem.

O tych i jeszcze innych cechach laptopów od HP dowiecie się z materiału filmowego, który powstał podczas testów redakcyjnych:

Materiał powstał we współpracy z HP