IDENTT partnerem Autenti w procesach identyfikacji tożsamości przez internet

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

IDENTT partnerem Autenti w procesach identyfikacji tożsamości przez internet

Udostępnij:

W relacjach z klientami, pracownikami czy kontrahentami bardzo ważna jest identyfikacja tożsamości, nierzadko wymagana przepisami prawa. Na platformie Autenti usługa ta jest dostępna online, m.in. dzięki współpracy z firmą IDENTT, która oferuje autorskie rozwiązania wspierające proces automatycznej weryfikacji dokumentów tożsamości oraz system rozpoznawania i porównywania twarzy.

Identyfikacja tożsamości pozwala w znacznym stopniu zredukować ryzyko oszustw i innych prób łamania prawa, włącznie z kradzieżą tożsamości. Na platformie Autenti działa usługa pod nazwą BROKER.ID, która umożliwia wykorzystanie różnych metod identyfikacji osób podpisujących dokumenty. Mogą one opierać się o dane z dowodu osobistego lub innego dokumentu, logowanie do bankowości elektronicznej czy wideoweryfikację. BROKER.ID umożliwia wykonanie identyfikacji w czasie poniżej 90 sekund w pełni zdalnym i zautomatyzowanym procesie, dostępnym z dowolnego miejsca na świecie bez względu na porę. BROKER.ID daje możliwość wyboru wiarygodnych i sprawdzonych metod identyfikacji zarówno polskich, jak i międzynarodowych dostawców w jednym miejscu.

Jednym z nich jest IDENTT. IdenttVerification System umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości, sprawdza jego ​poprawność, integralność oraz oryginalność​. System po uzyskaniu danych i zdjęć dokumentów analizuje dokument. Dodatkowo IDENTT oferuje możliwość ​porównania wizerunku osoby oraz zdjęcia na dokumencie dzięki autorskiemu rozwiązaniu Facelab. Bazuje ono na technologii głębokich sieci neuronowych. Podczas wykonywania procesu weryfikacji, system korzysta z bazy referencyjnej zawierającej szczegółowe informacje o dokumentach z ponad 200 krajów świata. Pozwala to na porównanie wzorca dokumentu, stwierdzenie czy dokument jest nadal obowiązujący. Po analizie dokumentu klienta prezentowana jest informacja o stopniu wiarygodności danego dokumentu i wynikach poszczególnych weryfikacji. System zapewnia pełne bezpieczeństwo danych klientów, na każdym etapie działania.

– Dzięki zastosowaniu algorytmów AI oraz technologii deep learning rozwiązanie przyspiesza procesy obsługi klienta, minimalizując ryzyka związane z posługiwaniem się fałszywą tożsamością, oraz fałszywymi dokumentami. Zastosowanie rozwiązania pozwala na automatyczną obsługę klientów przez 24h, 365 dni roku – mówi Jan Szajda CEO IDENTT.

Odbiorcami rozwiązania firmy IDENTT są m.in. banki, firmy z sektora finansowego, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, firmy ubezpieczeniowe jak również firmy z branży hazardowej. Rozwiązanie przydatne jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest weryfikacja dokumentów tożsamości oraz osób posługujących się nimi.