Ifinity podpisało umowę inwestycyjną

Dodane: 14.08.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Warszawska spółka Ifinity realizująca kompleksowe wdrożenia oparte o technologię mikrolokalizacji beacons podpisała umowę inwestycyjną z grupą funduszy SpeedUp Venture Capital Group. Speedup przeprowadzi inwestycję typu seed capital w kilku transzach, a wycena spółki po ostatniej z nich osiągnie 38 mln zł przy zaangażowaniu funduszu nie przekraczającym 32%.

Inwestycja zostanie zrealizowana w transzach w nadchodzących miesiącach. Ifinity pozyskane środki finansowe przeznaczy na rozwój firmy, realizację kolejnych wdrożeń oraz prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniami dedykowanymi obszarom biznesowym oraz smart cities, w których spółka widzi potencjał.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

W Ifinity chcemy realizować kompleksowe wdrożenia oparte o technologię mikrolokalizacji, które realnie zmienią otaczający nas świat idea smart cities jest nam szczególlnie bliska. Dziś z naszych rozwiązań opartych o technologię beaconów korzysta już m.in. miasto Warszawa. Dzięki pozyskanej inwestycji chcemy znacząco zwiększyć skalę realizacji naszych usług oraz umocnić pozycję Ifinity na rynku globalnym – Adam Jesionkiewcz, CEO i founder Ifinity.

Ifinity – specjaliści od inteligentych wdróżeń

Ifinity specjalizuje się w kompleksowych wdrożeniach opartych o technologię beacons od analizy potrzeb, poprzez instalację i oprogramowanie beaconów na stworzeniu aplikacji i SDK skończywszy. Spółka koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań B2B2C (Business to Business to Consumer) w sześciu obszarach biznesowych: miasta i administracja publiczna, przestrzenie parkingowe, sektor edukacyjny, służba zdrowia, galerie i obiekty muzealne oraz powierzchnie handlowe. 

Usługi oferowane przez Ifinity oparte są o funkcjonalności technologii beacons: mikronawigację, dynamiczne wyznacznie trasy oraz udostępnianie rozszerzonych informacji w określonym miejscach. Szczególnym elementem usług oferowanych przez Ifinity jest możliwość integracji wyżej wymienionych funkcjonalności i systemów informatycznych istniejacych w danym miejscu. Dzięki temu spółka oferuje takie usługi jak zdalna obsługa interesantów, realizacja mikropłatności w punktach sprzedaży (POS), inwentaryzacja i lokalizacja sprzętu dostępnego w określonych miejscach, zarządzanie przestrzeniami parkingowymi oraz zaawansowana analityka. 

Wdrożenia usług Ifinity dla miasta Warszawy

Jednym z kluczowych klientów firmy jest miasto stołeczne Warszawa. Miasto w ramach projektu Virtualna Warszawa zleciło Ifinity realizację pilotażowej implementacji mikrolokalizacji i nawigacji w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Uruchomiony system został zintegrowany z usługami dostępnymi na miejscu oraz przystosowany do potrzeb osób niewidomych. Jest to pierwsza tego typu implementacja na świecie. Obecnie spółka realizuje kolejny nowatorski projekt miejski – pierwszą na świecie implementację beaconów w komunikacji miejskiej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem