Ifinity wprowadziło Warszawę na podium

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Miasto Stołeczne Warszawa zajęło drugie miejsce w konkursie Mayors Challenge. Nagrodą było 4 miliony złotych, które zostaną przeznaczone na rozwój projektu Virtualna Warszawa opracowanego przez Ifinity.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

W konkursie Fundacji Bloomberg Philanthropies wzięło udział 155 miast Wśród pięciu miast wyróżnionych w międzynarodowym konkursie znalazła się Warszawa. Nagrodę zapewnił jej projekt Virtualna Warszawa, czyli system nawigujący mieszkańców, w tym osoby z dysfunkcją wzroku. Jest to narzędzie wdrażane w instytucjach publicznych, środkach transportu oraz w przestrzeni kulturalno-turystycznej.

Prosta droga do celu

Virtualna Warszawa jest systemem, który wkrótce umożliwi trafienie do wybranego urzędu, pobranie numerka do kolejki, a także uzyskanie informacji o położeniu autobusu lub tramwaju oraz aktualnych wydarzeniach w mieście. Zastosowana technologia mikrolokalizacji ułatwi załatwianie różnych spraw w instytucjach państwowych m.in. przez nawigację po korytarzach.

System jest przystosowany do użytkowania przez osoby niewidome. Jako osobisty przewodnik umożliwi poruszanie się po zupełnie nowych przestrzeniach oraz udostępni liczne informacje o miejscach, w których będzie znajdował się użytkownik. Virtualna Warszawa będzie wskazywać drogę do miejsca, w którym klient będzie mógł załatwić sprawy urzędowe.

Aplikacja w kolejce

Poza ułatwieniem w zakresie komunikacji Virtualna Warszawa umożliwi efektywne wykorzystanie czasu spędzanego w kolejkach. Po zamówieniu bileciku użytkownik będzie mógł oddalić się od okienka na czas oczekiwania, ponieważ aplikacja powiadomi go o konieczności stawienia się na miejscu w odpowiednim momencie.

Ifinity dotychczas pracowało nad założeniami dla projektu oraz pilotażowym wdrożeniem w komunikacji miejskiej i Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Plany zespołu nie ograniczają się jedynie do rewolucjonizowania poruszania się po warszawskich budynkach i korzystania ze stołecznego transportu. Kolejnym miastem partnerskim projektu prawdopodobnie zostanie Dubaj, którego władzom podobają się rozwiązania stosowane przez polską firmę.