IHELPYOU.app powstało w 40 godzin. Pomoże znaleźć wolontariusza w czasie kryzysu

Dodane: 17.03.2020

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Polacy udowadniają, że w sytuacjach kryzysowych potrafią się jednoczyć i pomagać potrzebującym. W zaledwie 40 godzin powstała aplikacja IHELPYOU.app, która ma na celu połączenie osób, które chcą pomagać sobie nawzajem w codziennych czynnościach, takich jak np. wychodzenie z psem, czy zrobienie zakupów.

Za aplikację odpowiedzialna jest firma IT.Focus.

Jak działa IHELPYOU.app?

Wszyscy, którzy z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie mogą wyjść z domu, mogą skorzystać z pomocy wolontariusza.

W kilka godzin od uruchomienia IHELPYOU.app na platformie zarejestrowały się setki wolontariuszy, którzy chcą pomóc osobom starszym lub wszystkim tym, którzy z innych powodów nie mogą wyjść z domu.

Aby skontaktować się z wolontariuszem należy kliknąć na mapie ikonkę znajdującą się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. Możemy wtedy dowiedzieć się, jaką przysługę zadeklarował się wyświadczyć chętny do pomocy.

Potrzeba chwili

Jakub Król, przedstawiciel IT.Focus, przyznał, że platforma powstała z czystej potrzeby. Ponieważ wiele osób boi się postępującej pandemii, firma stara się, aby w jakimś stopniu temu zaradzić.

Na pytanie, czy twórcy aplikacji nie obawiają się, że nie dotrze ona do najbardziej potrzebujących, czyli osób starszych, Jakub Król odpowiada:

– Obawiamy! Znamy doskonale słabe strony naszego rozwiązania. Dlatego liczymy na młodych; że pokażą starszym tę możliwość. Mogą również dla nich znajdować wolontariuszy. Nie trzeba tego robić osobiście.

Firma stosuje podobne standardy bezpieczeństwa, jak większość kurierów czy dostawców w obecnym czasie.

– Dbajmy o swoje zdrowie! Powtarzamy to na każdym kroku. Zostawiajmy zakupy itd. na wycieraczce, unikajmy bezpośredniego kontaktu. To najważniejsze – apeluje Jakub Król.

Aplikacja nie została stworzona tylko na czas epidemii. IT.Focus chce, by aplikacja służyła potrzebującym także kiedy minie zagrożenie.