II edycja GPW Innovation Day – innowacyjne spółki zaprezentują się na warszawskiej giełdzie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

II edycja GPW Innovation Day – innowacyjne spółki zaprezentują się na warszawskiej giełdzie

Udostępnij:

Wtorek 2 kwietnia 2019 r. będzie kolejną okazją do spotkań z przedstawicielami zarządów spółek z sektorów takich jak gry komputerowe, biotechnologie, czy IT. Oprócz notowanych spółek w konferencji wezmą udział inwestorzy instytucjonalni i indywidualni. Organizatorami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Vestor Dom Maklerski.

– W ostatnich latach połowę debiutów na GPW stanowiły spółki innowacyjne, stawiające na nowoczesne technologie i posiadające produkty z potencjałem do globalnego skalowania. Ten trend, a także sukces pierwszej edycji GPW Innovation Day skłoniły nas do kontynuowania tego unikalnego wydarzenia na polskim rynku kapitałowym. Dzięki tej inicjatywie wspieramy małe i średnie innowacyjne przedsiębiorstwa w ich ukierunkowaniu na korzystanie z doświadczeń globalnych graczy z branży inwestycyjnej – mówi Marek Dietl, prezes Zarządu GPW.

– Rolą innowacji jest wprowadzanie nowych wartości do świata biznesowego i społecznego, dlatego bardzo ważne jest, by innowacyjne spółki miały jak najlepszy dostęp do źródeł kapitału i stale się rozwijały. Cieszymy się, że naszą pracą możemy wspierać polskich przedsiębiorców w kontaktach z rynkiem kapitałowym, a inwestorom ułatwiać analizę stosunkowo młodych, szybko rosnących branż. Serdecznie zapraszamy na drugą edycję GPW Innovation Day – mówi Jarosław Palejko, Dyrektor Departamentu Oferowania i Doradztwa Korporacyjnego Vestor DM.

Udział w II edycji GPW Innovation Day potwierdziły spółki z sektorów:

– GIER: Bloober Team, Creepy Jar, Forever Entertainment, PlayWay, The Farm 51,

– OCHRONY ZDROWIA: Celon Pharma, OncoArendi Therapeutics, Scope Fluidics, Selvita,

– TECHNOLOGII: Brand24, DataWalk, LARQ, ML System, VIGO System, ML System.

Celem konferencji jest promocja polskiego rynku kapitałowego oraz zapewnienie polskim innowacyjnym spółkom, inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym okazji do spotkania. Inwestorzy instytucjonalni będą mogli porozmawiać z przedstawicielami zarządów wielu innowacyjnych spółek, natomiast inwestorzy indywidualni będą uczestniczyć w prezentacjach spółek oraz sesji pytań i odpowiedzi. Dodatkowo Dział Analiz Vestor Domu Maklerskiego przygotuje specjalny raport poświęcony innowacyjnym spółkom biorącym udział w wydarzeniu.

Pierwsza edycja GPW Innovation Day w 2018 roku zgromadziła ponad 200 inwestorów, przedstawicieli mediów oraz blogerów finansowych. Ponadto na spotkaniach pojawiło się około 60 przedstawicieli blisko 40 instytucji finansowych z kraju i zagranicy. Łącznie odbyło się około 100 spotkań grupowych i „jeden na jeden”.

Całodzienna konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: http://gpwinnovationday.pl/

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia.