II edycję konkursu Inwestorni wygrała Ddrome Sp. z o.o.

ii edycje konkursu inwestorni wygrala ddrome sp z oo
Udostępnij:
Wygrała rozrywka, ale trafiająca w gusta współczesnego multimedialnego odbiorcy. Jak zaznaczali jednak członkowie Jury, konkurencja była bardzo wyrównana.1 października odbyła się Gala II edycji Konkursu „Od Pomysłu do Biznesu” organizowanego w ramach projektu Inwestornia...

Wygrała rozrywka, ale trafiająca w gusta współczesnego multimedialnego odbiorcy. 1 października odbyła się Gala II edycji Konkursu „Od Pomysłu do Biznesu” organizowanego w ramach projektu Inwestornia przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.


Do finału doszły ciekawe projekty m.in. łódź z niezatapialnego materiału firmy RMD Boats, „Altair” miniaturowy helikopter do zastosowań profesjonalnych, urządzenie typu „mózg-komputer” spółki Mind-Gate oraz „MyPhony” platforma umożliwiająca generowanie aplikacji mobilnych oraz projekt pozwalający na rozbudowę sieci bezprzewodowych (lista finalistów II edycji Konkursu „Od Pomysłu do Biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią). W Jury zasiedli przedstawiciele organizatora konkursu ARP S.A. oraz inwestorzy. Decyzja, jak zaznaczył Prezes Zarządu ARP S.A. Łukasz Żelewski, nie była prosta. Pomysły dotyczyły bardzo różnych branż, wszystkie też wykorzystywały innowacyjne rozwiązania.

Statuetka trafiła w ręce firmy Ddrome Sp. z o.o. Jej projekt oparty jest na pomyśle interaktywnego multiinstrumentu audiowizualnego. Dzięki innowacyjnej technologii łączy on elementy rozrywki, kultury i edukacji. Instrument umożliwia 10-cio osobowej grupie tworzenie „na żywo” utworu muzycznego oraz towarzyszących mu wizualiów. Dzięki intuicyjnym, prostym w obsłudze urządzeniom i naturalnym ruchom – naciskaniu przycisków, tupaniu w podświetloną podłogę, dotykaniu ekranów oraz sam ruch ciała każdy z uczestników ma wpływ na kształt powstającego utworu. Niezależnie od muzycznych talentów uczestników efekt działań ma zawsze poprawnie muzyczne i atrakcyjne wizualnie formy. Jak jednak zaznaczono każdy z projektów, które wzięły udział w finale ma szansę na uzyskanie zaangażowania inwestora. Jak podkreśliła Pani Katarzyna Duda Kierownik projektu Inwestornia: „Tegoroczni finaliści to ludzie, którzy podchodzą do swojej pracy z pasją, mają pomysły i poznają zasady biznesu, tak aby swoje projekty wprowadzić na rynek. Tworzą zespoły zgranych ludzi otwartych na sugestie i propozycje inwestorów”.

W prezentacjach uczestnicy spotkania mogli zobaczyć przyszłościowe produkty oparte na technologiach, które nadal mają szansę się rozwijać. Na to też poszukują kapitału. Zachwalając swoje zespoły finaliści podkreślali zarówno swoje doświadczenie, z którego wyrosły ich pomysły jak i pasję oraz nieustępliwość w poszukiwaniach innowacyjnych rozwiązań.

Pomysłodawcy mieli szansę na spotkanie doświadczonych przedsiębiorców posiadający wolne środki, którzy chcą zaangażować swój kapitał w nowe przedsięwzięcia biznesowe. W tym roku w gali uczestniczyli przedstawiciele m.in. Sieci Aniołów Biznesu Amber, PSAB-I, Investin Sp z o.o., Status Venture, Enterprise Investors, Nomad Fund i wielu inwestorów indywidualnych. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób w tym dziennikarze.

Inwestornia stara się „Łączyć pomysły z kapitałem” i wykorzystuje do tego celu zarówno platformę internetową www.inwestornia.pl, jak też inne działania m.in. takie jak zorganizowany konkurs „Od pomysłu do biznesu”. Pomysłodawcom daje on szansę na zdobycie funduszy, a inwestorom umożliwia zapoznanie się z pomysłami i ich autorami. Celem jest umożliwienie obu stronom nawiązania biznesowej współpracy.

źródło: informacja prasowa