II Ogólnopolskie Forum E-biznesu w Warszawie

Dodane: 21.11.2012

Justyna Czyczuk

Udostępnij:

27 listopada 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie pod hasłem: „Ekspansja Zagraniczna" odbędzie się II Forum E-biznesu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

27 listopada 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie pod hasłem: „Ekspansja Zagraniczna” odbędzie się II Forum E-biznesu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

To ogólnopolskie wydarzenie jest podsumowaniem cyklu 16 konferencji regionalnych „Akademia e-biznesu” promujących zagadnienia związane z prowadzeniem e-przedsiębiorstw.

Po uroczystej inauguracji odbędzie się wręczenie nagród w „Konkursie na Innowacyjną E-usługę i Innowacyjną Technologię B2B”. Wśród nominowanych firm do nagrody znajdują się takie serwisy jak: jakdojade.pl (największa w Polsce wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych), treco.pl (najpopularniejszy portal dla trenerów biznesowych) i 60 innych równie ciekawych projektów. Laureatów wyłoni kapituła, w skład której wchodzą m.in. Pani Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP, Pan prof. Bogdan Mróz – wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Pan Jarosław Sobolewski – Dyrektor Generalny IAB Polska, laureaci poprzedniej edycji Konkursu – Pan Grzegorz Błażewicz oraz Pan Leszek Ratus. Celem Konkursu jest popularyzacja i uhonorowanie innowacyjnych rozwiązań w e-biznesie.

Merytoryczną część sesji plenarnej rozpocznie wystąpienie Kena Globermana  –  mentora wspierającego startupy oraz inwestora. Ekspert podzieli się z Uczestnikami Forum doświadczeniami w pozyskiwaniu źródeł finansowania oraz we współpracy z zagranicznymi inwestorami.

Po sesji plenarnej nastąpi 25 prelekcji eksperckich, podzielonych na 5 ścieżek tematycznych: modele i trendy w ekspansji zagranicznej, przygotowanie e-usługi do wyjścia na rynki zagraniczne, e-usługa na rynku zagranicznym, działania marketingowe na globalnym rynku oraz wyzwania w procesie internacjonalizacji. Swoje prelekcje wygłoszą osobistości polskiego Internetu oraz eksperci w obszarze nowych technologii m.in.: Marcin Woźniak, niezależny ekspert e-marketingu; Marcin Beme, audioteka.pl; Tomasz Piwoński, Solpeo.com; Marcin Deręgowski, artefakt.pl; Tomasz Karwatka, Divante i wielu innych. Dodatkową ścieżką będzie cykl paneli dyskusyjnych z udziałem m.in.: Włodka Laskowskiego z Nomad Fund, Andrzeja Żurawskiego z BonusCard, Radosława Tadajewskiego  z Grupy Trinity.

Forum zakończy się sesją podsumowującą z udziałem gościa zagranicznego – Andrewa Rasieja  –przedsiębiorcy, inwestora i stratega w obszarze nowych technologii. Gość opowie o poszukiwaniu kontaktów i budowaniu relacji w kontekście współpracy międzynarodowej.

Udział w II Forum E-biznesu „Ekspansja zagraniczna” jest bezpłatny. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Internecie na stronie.

Podczas Forum zaprezentują się także Wystawcy z blisko 30 funduszy inwestycyjnych wspierających startupy i firmy e-biznesowe m.in.: Bonus Card, Nomad Fund, eFund, IBM VC Group, Grupa Trinity.