Imgrin.pl – zarabiaj na fajnych obrazkach

Dodane: 11.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Większość z nas zna Kwejka, Demoty czy inne portale, które dają nam możliwość odreagowania śmiechem. Twórcy imgrin.pl do znanych funkcji dodawania i oglądania obrazków dodali mechanizm, który umożliwi zarabianie na tej aktywności.

Większość z nas zna Kwejka, Demoty czy inne portale, które dają nam możliwość odreagowania śmiechem. Twórcy imgrin.pl do znanych funkcji dodawania i oglądania obrazków dodali mechanizm, który umożliwi zarabianie na tej aktywności.

Twórcy imgrina wiedzą, że siłą każdego serwisu są jego użytkownicy. I nie są to miliony anonimowych użytkowników, ale pojedyncze osoby, które każdego dnia używając portalu dla zabawy jednocześnie wykonują swoistą pracę. Aktualizując statusy, dodając obrazki, opisując czy „lubiąc” pewne rzeczy, użytkownik dzieli się nimi z przyjaciółmi, a swoją aktywnością napędza ruch w serwisie. Bez takich działań wszystkie portale społecznościowe przestają mieć sens.

Twórcy imgrina wierzą również, że pojedynczy użytkownik ma prawo dowolnie definiować na co przeznaczane są dochody generowane z jego „pracy” dla portalu.

imgrin.pl zawiera proste funkcje, dzięki którym można definiować jak spożytkowane zostaną potencjalne przychody z aktywności. W ramach konta użytkownika istnieje możliwość definiowania w jakim stopniu wysiłek użytkownika ma przełożyć się na zarabianie pieniędzy (poprzez reklamy AdTaily), w jakim stopniu na dochód dla Laboratorium imgrin.pl (w budowaniu nowych funkcji i poprawianiu istniejących), a w jakim stopniu mają być wspierane organizacje charytatywne czy organizacje pożytku publicznego. Taki styl funkcjonowania nazwano sharearningiem (z angielskiego share and earn).

Jeżeli zaliczacie się do użytkowników, którzy lubią przeglądać i dodawać obrazki w różnych portalach, możecie spróbować robić to samo w imgrinie. Zaletą portalu jest to, że można bez większego problemu wspomóc potrzebujące organizacje charytatywne, a także zyskać szansę zarabiania pieniędzy w łatwy i przyjemny sposób. Jedyne co trzeba zrobić, to założyć konto, dodawać obrazki, aktywować reklamę, współdzielić obrazki w innych serwisach społecznościowych i komentować, ale to pewnie wszyscy już dobrze znacie, prawda?

Jak zarabiać? Model zarabiania nie jest prosty i nie zawiera się pod jednym magicznym klawiszem „Zacznij zarabiać”. Zarabianie opiera się na udostępnieniu przez imgrin.pl powierzchni do publikowania reklam. Aktualnie dostawcą reklam jest AdTaily. Aby opublikować reklamę należy założyć konto w AdTaily, a pozyskany kod reklamy wkleić do panelu użytkownika. Po autoryzacji przy dodanych przez Ciebie obrazkach oraz w Twojej galerii będą publikowane reklamy, z których dochód będzie trafiał do Twojej kieszeni. Rozliczenie odbywa się poza serwisem imgrin.pl i wykonywany jest w serwisie AdTaily. Model zarabiania opisany jest na stronie: http://imgrin.pl/sharearn

źródło: informacja prasowa