Immersion tworzy Horyzont Historii

Dodane: 11.05.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Przygotowana specjalnie dla Pałacu Kultury i Nauki przez firmę Immersion aplikacja „Horyzont Historii”, wykorzystująca najnowsze okulary trójwymiarowe HTC VIVE zapewnia niespotykany dotychczas poziom realizmu podczas wyprawy przez historię stolicy Polski.

Drewniany gród z XI w., początki miasta z XIV w., rozwój stolicy w XVI w. oraz wojenne ruiny z 1944 roku dostępne są teraz na wyciągnięcie – dosłownie – ręki.

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z aplikacji zostanie wyposażony na czas wirtualnej podróży w przeszłość w trójwymiarowe gogle HTC VIVE oraz dwa specjalne kontrolery do rąk. Dzięki temu sprzętowi, przed oczami użytkownika w czasie rzeczywistym ukazuje się trójwymiarowy obraz historycznej Warszawy widziany z poziomu wirtualnego Tarasu Widokowego Pałacu Kultury. Poziom realizmu potęguje fakt, że aplikacja reaguje na nasze ruchy i działania, a więc możemy rozglądać się dookoła kręcąc głową, poruszać się po „tarasie” naprawdę chodząc oraz podnosić przedmioty sięgając po nie.

Uwaga! – dodatkowe emocje czekają na osoby z lękiem wysokości. Aplikacja jest tak realistyczna, że naprawdę można bać się podejść do wirtualnej „krawędzi”, a patrzenie w dół może przyprawić o szybsze bicie serca. Oprócz walorów edukacyjnych – możliwości obejrzenia na własne oczy jak rozwijało się miasto, „Horyzont Historii” pełen jest zręcznościowych mini-gier. Dzięki wykorzystaniu specjalnych kontrolerów i gogli HTC VIVE również one dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Premiera nowej aplikacji odbędzie się w czwartek, 12 maja. Przez pierwsze 4 dni, w tym w Noc Muzeów 14/15 maja, skorzystać będzie można z niej zupełnie za darmo.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem