Inbank i Comperia.pl łączą siły

Dodane: 10.05.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

To kolejna duża współpraca w polskiej branży fintech. Comperia.pl i Inbank wspólnie zaoferują finansowanie klientom OTOMOTO oraz ComperiaRaty.
Założona 14 lat temu, a od dziesięciu notowana na GPW. Choć Comperia.pl to polska porównywarka finansowa, a spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób – można więc mówić o ugruntowanej pozycji na polskim rynku finansów – od kilku lat wyraźnie przeistacza się w fintech, stale rozwijając nowe produkty i usługi łączące technologie z finansami.

Od 2018 roku spółka tworzy platformę ComperiaRaty dopasowującą kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną. Od 2020 roku Grupa Comperia mocniej wchodzi w e-commerce oraz nawiązuje nowe współprace z innymi fintechami.

Wśród najnowszych partnerów jest posiadający licencję bankową Inbank. Produkty finansowe Inbanku są już dostępne na platformie ComperiaRaty. Z uwagi na fakt, że Comperia.pl S.A. jest wyłącznym pośrednikiem finansowym Otomoto.pl, również na największej polskiej platformie motoryzacyjnej prezentowana będzie oferta Inbanku.

– Możemy zaoferować polskim konsumentom najszybszy, 100-procentowo cyfrowy i bardzo prosty proces ratalny, który zajmuje tylko kilka minut. Dzięki współpracy z Grupą Comperia jesteśmy w stanie pokazać nasze zalety znacznie szerszej grupie konsumentów – mówi Tomasz Rzeski, dyrektor ds. sprzedaży polskiego oddziały Inbank SA.

Inbank powstał w 2010 roku w Estonii i działa na ośmiu europejskich rynkach. Wszystkie swoje usługi finansowe oferuje online oraz poprzez sieć partnerów handlowych, których jest blisko 4 tys.

– Cieszymy się z pozyskiwania kolejnych partnerów, co daje nam możliwość oferowania finansowania szytego na miarę dla naszych klientów. Dzięki współpracy z Kliniki.pl docieramy z  ofertą – raty 0% do klientów przychodni i punktów medycznych, z OTOMOTO – do osób poszukujących finansowania na samochód. Wkrótce ogłosimy współpracę z kolejnymi podmiotami e-commerce – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem