InCredibles Sebastiana Kulczyka i Wschodni Akcelerator Biznesu zaczynają współpracę, ale w ofercie dla startupów jest jeszcze kilka propozycji

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

InCredibles Sebastiana Kulczyka i Wschodni Akcelerator Biznesu zaczynają współpracę, ale w ofercie dla startupów jest jeszcze kilka propozycji

Udostępnij:

Wschodni Akcelerator Biznesu kolejny raz dowiódł, że jego działania i sukcesy kolejnych startupów przyciągają uwagę najważniejszych inwestorów z Polski i z zagranicy. List intencyjny w sprawie współpracy i wsparcia startupów podpisano z Kulczyk Investments.

Najlepsze wyinkubowane startupy w WAB będą mogły skorzystać ze wsparcia programu mentoringowego InCredibles Kulczyk Investments. Startupy wybrane spośród dotychczas inkubowanych w Akceleratorze spotkają się z inwestorami i specjalistami w ramach przygotowywanego wydarzenia “Startup MeetUp!”. W jego ramach zwycięski startup uzyska kilkadziesiąt godzin warsztatów, dyskusji, spotkań z mentorami, inwestorami, potencjalnymi klientami oraz doradcami ze wszystkich dziedzin związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

MeetUp odbędzie się 27 września w siedzibie WAB, w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Kulczyk Investments, zaproszeni inwestorzy, oraz eksperci współpracujący z organizatorem.

Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na YouTube.

Brzmi dość kusząco, ale Wschodni Akcelerator Biznesu oferuje jeszcze więcej. Kilka dni temu odbył się Demo Day, kończący inkubację kilkunastu startupów, nie rozczarował on widzów, ale wręcz dał się we znaki startupom. Oprócz zaskakujących i obiecujących efektów rozwoju na platformie, eksperci nie szczędzili trudnych, a także bardzo konkretnych pytań. Wschodni Akcelerator Biznesu dla najlepiej ocenionego startupu przewidział bardzo cenną nagrodę – zwycięzca otrzymał możliwość wystawienia swojego pomysłu w ramach nadchodzącej międzynarodowej konferencji Infoshare. To dodatkowa okazja, żeby w trakcie tej jednej z najważniejszych imprez startupowych, pokazać swoją firmę i pozyskać inwestorów.

– Zainteresowanie inwestorów jest duże i bardzo pozytywnie to odbieramy. Demo Day i Mixery z VC, a także MeetUp Day, to prawdziwy chrzest bojowy startupów, bo przecież po zakończonej inkubacji będą szukać inwestorów lub partnerów – mówi Anna Blajerska, kierownik Wschodniego Akceleratora Biznesu.

Możliwość spotkania z takimi inwestorami lub pokazania się na największych konferencjach brzmi kusząco, to pora zajrzeć na stronę wab.biz.pl i złożyć aplikację. Aktualnie trwa nabór kolejnych startupów, który trwa do 30.10.2021 r., a czas powoli ucieka.

Projekt „Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, którego celem jest pomoc przyszłym przedsiębiorcom z regionu Polski Wschodniej.

 

Artykuł powstał we współpracy z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym