InCredibles i Radio 357 ruszają z audycją pt. Firmament. Pierwszy odcinek w czwartek 13.05

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

InCredibles i Radio 357 ruszają z audycją pt. Firmament. Pierwszy odcinek w czwartek 13.05

Udostępnij:

Wiosenna odsłona programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka nabiera tempa. Już jutro – 13 maja o godz. 15.00 na antenie Radia 357 – odbędzie się pierwsza audycja programu Firmament, podczas którego prowadzący i goście poszukują odpowiedzi na najbardziej palące problemy przedsiębiorców.

– Weźmiemy na warsztat realne wyzwania, z którymi mierzą się nowocześni przedsiębiorcy. Będzie dużo biznesowej praktyki dla planujących start oraz chcących wzbić się wyżej – piszą na facebookowym profilu Radia 357 organizatorzy audycji.

Gospodarzem programu będzie Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments, odpowiedzialny za program Incredibles, wydawcą zaś Paweł Sołtys. Program pt. Firmament będzie pojawiać się na antenie dwa razy w miesiącu – w czwartki o godz. 15:00.

Gośćmi pierwszego programu pod hasłem „Jak zrobić z siebie przedsiębiorcę?” będą dr. hab. prof. SGH Rafał Mrówka, szef programu MBA-SGH oraz guru marketingu internetowego Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24.

Zapraszamy!

O InCredibles

InCredibles to program mentoringowy dla startupów, którego inicjatorem jest Sebastian Kulczyk. Powstał w 2017 roku i podczas dwóch pierwszych edycji funkcjonował jako konkurs dla najbardziej innowacyjnych startupów, w którym zwycięzcy mogli otrzymać granty na rozwój swoich projektów oraz udział w sesjach mentoringowych. Podczas pierwszej edycji InCredibles do konkursu zgłosiło się 426 startupów. Spośród nich jury wyłoniło pięciu zwycięzców: Archdesk, Hotailors, Radionet, Tidio, UserEngage. W drugiej edycji, która odbyła się w 2018 roku, do rywalizacji przystąpiły 302 startupy z regionu CEE. Spośród nich wyłoniono pięciu zwycięzców: czeskie firmy Avocade i Neuron Soundware oraz trzy polskie firmy: Genomtec, Infermedica i Nuadu.

W 2019 roku InCredibles zmieniło formułę i zwiększyło zasięg. W odpowiedzi na sugestie spółek organizatorzy położyli większy nacisk na mentoring i networking oraz zamiast osobnego konkursu dla startupów, program przyjął formę wsparcia dla firm wyłonionych w innych konkursach wspieranych przez Sebastiana Kulczyka, m.in. European Start-up Challenge, SingularityU Poland Global Impact Challenge. Dotychczas w ramach InCredibles odbyło się 270 godzin warsztatów z udziałem mentorów.

W czwartej odsłonie programu InCredibles wzięło udział 10 startupów. Oto one: Handerek Technologies, Molecule.One, Therapify, Skriware, Progresja Space, KPMP, Biotts, NataLab, ICsec i Gamehag.