Incuvo pozyskało 2,1 mln złotych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Incuvo pozyskało 2,1 mln złotych

Udostępnij:

Grupa INC zakończyła pierwszą transzę emisji akcji spółki Incuvo SA, w której zapisy mogli składać więksi inwestorzy.  W ramach tej rudny pozyskano 2,1 mln zł. Druga transza akcji, o wartości 700 tys. zł, zostanie zaoferowana 23 czerwca w publicznej kampanii crowdinvestingowej.

Szczegóły zostaną udostępnione na platformie CrowdConnect.pl. Środki od inwestorów spółka, której specjalizacją jest porting oraz produkcja gier w wirtualnej rzeczywistości, przeznaczy na produkcję gry Green Hell VR oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. W tym roku Incuvo chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Incuvo to niezależne studio gamingowe z Katowic, które specjalizuje się w portowaniu i produkcji gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie studio pracuje nad VR-ową  wersją gry Green Hell. Pozyskane z emisji akcji środki, w wysokości 2,1 mln zł przeznaczy na produkcję i marketing portu gry na platformy PC oraz Oculus Quest.  Symulator osadzony w unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, autorstwa Creepy Jar, okazał się hitem na PC. Incuvo zamierza kreatywnie podejść do VR-owej wersji projektu, dodając m.in. zupełnie nowe elementy, które nie znalazły się w wersji na komputery osobiste, a mają szansę uatrakcyjnić rozgrywkę w wirtualnym świecie.

– Emisja Incuvo, podobnie jak poprzednie projekty gamingowe,  została podzielona na dwie transze. Dziś zakończyliśmy z sukcesem pierwszą z nich. Z tej rundy pozyskaliśmy kwotę 2,1 mln zł. 23 czerwca na platformie CrowdConnect.pl wystartuje publiczna kampania crowdinvestingowa drugiej transzy emisji. W tej transzy spółka chce pozyskać 700 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego – informuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.-  Model biznesowy Incuvo wyróżnia się na tle konkurencyjnego rynku gier wideo specjalizacją, którą są gry w technologii VR. Warto wspomnieć, że rynek wirtualnej rzeczywistości systematycznie rośnie, a konkurencja na nim jest jeszcze relatywnie niska  – komentuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

Zapisy prowadzone przez Emitenta na dedykowanej stronie internetowej rozpoczną się o 10:00 we wtorek 23 czerwca, przy czym Dokument Ofertowy będzie dostępny co najmniej dzień wcześniej. Jednorazowy zapis na akcje Incuvo w ramach drugiej transzy może wynieść minimalnie 2,5 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł.