indaHash wchodzi na Snapchata

Dodane: 28.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

indaHash – międzynarodowa platforma, która zautomatyzowała już współpracę z influencerami na Instagramie i Facebooku wchodzi na Snapchat. To pierwsze na świecie rozwiązanie, które automatyzuje influencer marketing na taką skalę.

Od 14 grudnia 2016 kampanie oparte o zasięgowych Snapchaterów będzie można realizować na 14 rynkach – w Wielkiej Brytanii, Niemczech, RPA, Polsce i całym regionie CEE. 

Snapchat jest obecnie jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w App Store i jednym z najważniejszych mediów społecznościowych młodej grupy odbiorców, która najszybciej reaguje na nowe trendy, wdraża innowacje i testuje najnowsze usługi. Do tej pory marki miały jednak spory problem z szerokim dotarciem do odbiorców na Snapchacie. Jedyną możliwością było korzystanie z zasięgu dużych influencerów przez co akcje w tym kanale były jedynie dodatkiem do komunikacji prowadzonej na innych platformach. indaHash chce to zmienić. Po Instagramie i Facebooku  platforma umożliwi markom współpracę z tysiącami popularnych snapchaterów w sposób zautomatyzowany i wygodny dla reklamodawcy. 

­– Mimo ogromnego zainteresowania, realizowanie zasięgowych kampanii na Snapchacie na wielu rynkach jest ogromnie kłopotliwe. Marka nie mogła do tej pory rozliczać się w modelu CPV, tzn. po prostu zapłacić za wygenerowany zasięg – tłumaczy Barbara Sołtysińska, założycielka indaHash. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i skorzystać z zasięgu tysięcy tzw. mid-tier influencerów i power userów. Dzięki ich autentyczności zadania realizowane dla marek są dopasowane do specyfiki Snapchata, a automatyzacja całego procesu pozwala osiągnąć skalę i rozliczać się za miliony wyświetleń ­– uzupełnia Sołtysińska. 

  1. Jak wygląda kampania z indaHash na Snapchacie?
  2. Marka we współpracy z indaHash ustala krótkie zadanie – „brief” – dla influencerów, określa budżet/zasięg i czas trwania kampanii
  3. Użytkownicy Snapchata dostają powiadomienie w aplikacji indaHash o nowej kampanii, w której mogą wziąć udział
  4. Influencerzy realizują zadanie i przesyłają zdjęcia i filmy do akceptacji klienta
  5. Klient lub moderator akceptuje treści
  6. Influencerzy publikują zaakceptowane zdjęcia i filmy na swoim profilu na Snapchacie
  7. Klient otrzymuje pełen raport z przebiegu kampanii

Automatyzacja całego procesu pozwala na sprawne zaangażowanie nawet kilkuset influencerów w tym samym czasie w jedną kampanię. Treści przez nich publikowane zależą od postawionego zadania i celu, jaki marka chce zrealizować – od prostego lokowania produktu, przez akcje specjalne, konkursy, udział w eventach po najbardziej oryginalne kreacje stworzone dla marki. Skumulowany zasięg wielu power userów pozwala na dotarcie do kilku milionów odbiorców w ramach jednej kampanii.

IndaHash wystartował na początku 2016 roku. Od tamtej pory dzięki platformie zrealizowano ponad 300 kampanii na rynkach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i w RPA dla marek, takich jak: Coca-Cola, McDonald’s, P&G czy L’Oreal. Z aplikacji korzysta obecnie 100 000 zweryfikowanych influencerów o łącznym zasięgu ponad 250 000 000 followersów.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem