Industry MeetCast #18 – Jak tworzyć oprogramowanie dla firm?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Industry MeetCast #18 – Jak tworzyć oprogramowanie dla firm?

Udostępnij:

Wszyscy wiedzą, że oprogramowanie może rozwiązać wiele problemów biznesowych, od zwiększania wydajności, zarządzania pracownikami, śledzenia i zarządzania zapasami, zarządzania procesami, wspomagania skali działalności, pomocy członkom zespołu. W obecnym świecie technologii jest bardzo niewiele ograniczeń; jeśli możesz to wymyślić, prawdopodobnie da się to zbudować.

Aby stworzyć oprogramowanie, które jest naprawdę skuteczne, musisz konkretnie zidentyfikować cel, oraz problem który będzie ono rozwiązywać. Gdy  już to zrobisz, czas skupić się na największych przeszkodach i trudnościach z jakimi ten projekt będzie się wiązał.

Na rynku nie brakuje kompleksowych rozwiązań informatycznych. Obecnie jednak obserwujemy tendencję do integracji różnych mniejszych, ale bardziej wyspecjalizowanych  narzędzi. W skład takiego systemu wchodzą programy różnych firm, które są ze sobą integrowane, a każdy z modułów/programów odpowiada za pewien obszar w firmie, np. sprzedaż, księgowość czy  dział produkcji. W ten sposób łączymy dane z poszczególnych działów w jeden przepływ,

Gość Industry MeetCast #18

Gościem najbliższego odcinka jest Adam Trojańczyk – inżynier i humanista, wierzący, że technologia oraz startupy mogą pomóc zmienić świat na lepsze. Obecnie pełni funkcję Head of Development w Inwedo – software house’ie specjalizującym się w tworzeniu dedykowanych rozwiązań informatycznych dla firm i pomaganiu im w osiągnięciu ważnych celów strategicznych. Od 2006 nieprzerwanie związany z branżą IT. Pracował z firmami z różnych zakątków świata – od Meksyku i USA, poprzez dziesiątki firm z Europy, aż po Japonię czy Australię. Miał przyjemność współtworzyć i angażować się w rozwój dziesiątek firm i startupów. Był mentorem i ekspertem w wielu programach akceleracyjnych. Jest członkiem rady naukowej jedynego w Polsce Technikum Automatyki i Robotyki oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię gdzie pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym. W wolnym czasie pisze i publikuje teksty w czasopismach dla startupów.

W serii Industry Meetcast  poruszamy bieżące tematy, problemy i wyzwania managerów i

specjalistów z różnych gałęzi przemysłu. Na pewno ważnym aspektem w najbliższym czasie będzie optymalizacja pracy i procesów, sposoby na zachowanie ciągłości biznesów, mądra automatyzacja i trendy w zasadach bezpieczeństwa. Dodatkowo ważnym aspektem będą również tematy z zakresu zarządzania zmianą i sytuacją kryzysową. Na większość z tych zagadnień będziemy także szukać odpowiedzi w technologiach dostępnych na polskim rynku.

W najbliższym odcinku odpowiemy m. in. na pytania: Kto powinien zarządzać strategią informatyzacji w firmach/fabrykach,  Jak zdefiniować  cele, sposób realizacji, zasoby oraz ramy projektu? Czy warto tworzyć jeszcze dedykowane rozwiązania informatyczne dla fabryk. Jakie ślepe zaułki i przeszkody czekają przy tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania.? Odcinek poprowadzi Andrzej Tuchołka CTO i founder FitMech.

MeetCast rozpocznie się już 21.01.2021 o godzinie 15:00 zapraszamy na kanał Industry MeetCast na YouTube.

Kanał Industry MeetCast znajdziecie tutaj.

Link do odcinka znajdziecie tutaj.

Link do wydarzenia na Linkedin znajdziecie tutaj.