Industry MeetCast # 19 – Efektywność energetyczna fabryk

Dodane: 02.02.2021

Marta Wujek

Udostępnij:

Industry 4.0 to również świadome wykorzystanie energii i zarządzanie jej sprawnością i właśnie o tym będziemy rozmawiali w kolejnym odcinku Industry MeetCast, którego gośćmi będą Wojciech Halkiewicz i Mateusz Bartczak
Cytując moich wykładowców “Dokładnie w 1987 roku mówili, że: gdyby ktoś dziś zbudował potężną elektrownię czy to taką, która emituje trujące związki, czy buduje strach czy też nawet najbardziej ekologiczną na świecie, to energię trzeba jakoś przesłać, a nie mamy sieci. Pobór energii wzrasta, a nasze systemy konsumpcji są jak dziurawe garnki. Czy warto więc wlewać więcej wody do dziurawego garnka? Potencjał oszczędności znajdujący się w tzw. gospodarce energetycznej, to około 30% jej poboru. Aż tyle się jej marnuje. Minęło ponad 33 lata. Pytania i odpowiedzi wciąż są te same.” Wojciech Halkiewicz

Działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej w firmach przynoszą wielkie korzyści zarówno w kwestii oszczędności energii jak i w kontekście pozytywnego wpływu na środowisko. To jedna z dróg na sprostanie wyzwaniom, w obliczu których stoi Polska i Unia Europejska. O sposobach i technologiach jakie dostępne są na rynku opowiedzą nam:

Wojciech Halkiewicz – 7 bar sp. z o.o. – Specjalista w dziedzinie techniki sprężonego powietrza. Absolwent Politechniki Poznańskiej specjalności Systemy i Urządzenia Energetyczne – Maszyny Przepływowe. Pracował w pierwszej w Polsce fabryce sprężarek śrubowych powietrza. Autor wielu publikacji technicznych dotyczących racjonalnej produkcji i wykorzystania sprężonego powietrza oraz popularyzujących tę dziedzinę.

Mateusz Bartczak – Inżynier Automatyk w ASFI – Realizuje kilka do kilkunastu projektów rocznie – specjalizuje się w odzysku ciepła od sprężarek i odbióru ciepła procesowego. Uratował do tej pory kilka MW mocy cieplnej – co można porównać do zapotrzebowania cieplnego osiedla mieszkaniowego 3-4 tyś mieszkań.

Odcinek poprowadzą Founderzy FitMech CTO – Andrzej Tuchołka, oraz CEO – Rafał Pieczyński.

Do zobaczenia w czwartek 4.02.2021 o godzinie 15:00 na kanale YT Industry MeetCast!

Link do do odcinka tutaj.

Link do kanału Industry MeetCast na YT tutaj.

Link do wydarzenia na Linkedin tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem