Industry MeetCast #20 – zarządzanie danymi w przemyśle

Dodane: 03.03.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Industry Startups to nowy format Industry MeetCast’u prezentujący profile założycieli innowacyjnych polskich firm z obszaru przemysłu. Na drugi odcinek zapraszamy już w najbliższy czwartek o godzinie 15:00.
Dachy bo to o nich będzie najbliższy odcinek Industry Startups – towarzyszą człowiekowi praktycznie od zawsze, jednak to ubiegłe stulecie zaowocowało zwiększeniem ich powierzchni do czasami niebotycznych rozmiarów.

Wiąże się to z szeregiem problemów, a nawet zagrożeń, których zlekceważenie może zakończyć się katastrofą. Obecnie mierzymy się również ze zmianą klimatu i wywołanymi przez nie ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi na całym świecie. Przewidywanie w takich warunkach pewnych stanów jak wielkość opadów, jest tym bardziej utrudnione. Porozmawiamy też o negatywnych efektach – uszkodzonych konstrukcjach dachów spowodowanych ulewnymi deszczami lub w ostatnim czasie nagłymi atakami zimy.

Jak radzili sobie z tym zagadnieniem kiedyś, a jakie są obecnie możliwości technologiczne.

Na te i wiele innych tematów porozmawia w najbliższym Industry Startups Rafał Pieczyński CEO i founder platformy Data Intelligence FitMech z Artiomem Komardinem współzałozycielem SENSE – Inteligentne dachy. Jak mówią o nim znajomi jest człowiekiem który zna dachy płaskie od podszewki, a którego częściej niż za biurkiem przed laptopem można spotkać na dachu płaskim, gdzie z kolejnym klientem projektuje system bezpiecznego zarządzania konstrukcją.

Artiom Komardin – inżynier budownictwa. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Universite Joseph Fourier w Grenoble. Współzałożyciel Sense Monitoring, polskiej firmy specjalizującej się w inteligentnej ochronie dachów płaskich. Spółka była wielokrotnie nagradzana za swoje produkty, m.in. w konkursach European Startup Awards, Wolves Summit Great Pitch, European Start-Up Days oraz „Produkt innowacyjny dla logistyki, transportu i produkcji 2018”. Obecnie pod ochroną platformy Inteligentny Dach znajduje się prawie 1 000 000 m2 dachów płaskich. Do grona klientów Sense Monitoring należą m.in. Panattoni Europe, Orlen, Volkswagen, Segro, 7R czy Rohlig Suus.

Artiom Komardin jest zaangażowany w edukację nt zagrożeń od zmian klimatycznych, jest autorem kilkudziesięciu ekspertyz stanu technicznego budynków wielkopowierzchniowych.

Do zobaczenia w najbliższy czwartek 4.03.2021 o godzinie 15:00 na kanale YT

Link do wydarzenia na LinkedIn

Link do kanału na YouTube

Link do odcinka

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem