Industry MeetCast #24 – trendy i innowacje IT w przemyśle

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Industry MeetCast #24 – trendy i innowacje IT w przemyśle

Udostępnij:

W najbliższym odcinku Industry MeetCast tematem będą trendy i innowacje IT w przemyśle. Rozmawiający będą poruszać się zarówno po świecie wirtualnym, jak i fizycznym. Rozmowy można posłuchać w czwartek, 13 maja o 15.00 na Youtube.

Koncepcja czwartej rewolucji przemysłowej została po raz pierwszy wprowadzona w Hanowerze na początku tej dekady. Nastąpiło to po kilku dekadach automatyzacji przemysłowej, aczkolwiek na niższym poziomie funkcjonalności i złożoności. Od tego czasu wiele osiągnięć ukształtowało kilka technologii Przemysłu 4.0, które wcześniej znajdowały się pod kierunkiem naukowców. Jest to dziś możliwe, głównie dzięki innowacjom w technologii, oprogramowaniu i sprzęcie. Już teraz coraz większa łączność człowiek-maszyna, maszyna-maszyna oraz człowiek-człowiek wpływają na systemy i procesy produkcyjne na całym świecie.

Trendy i technologie Przemysłu 4.0 mają fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia połączonej produkcji ukierunkowanej na inteligentne i autonomiczne fabryki.

W najbliższym odcinku porozmawiamy o trendach i innowacjach IT w przemyśle, poruszać się będziemy zarówno po świecie wirtualnym, jak i fizycznym.
Naszymi gośćmi będą:

Kamil Krzywicki – wspiera firmy produkcyjne we wdrażaniu rozwiązań IT gwarantujących cyberbezpieczeństwo, ciągłość działania i bezpieczeństwo danych jako Sales Executive w Infradata, a wcześniej jako Account Executive w firmie Dell Technologies. Budował kanał sprzedaży rozwiązań Open Source i Security w Veracomp S.A wskazując przedsiębiorstwom model tworzenia otwartych rozwiązań IT, obniżania TCO i zapewniania bezpieczeństwa dla danych.

Krzysztof Stankiewicz – Global Solutions Architect Equinix, który pomaga klientom w drodze do cyfrowej transformacji. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w obszarze IT w wiodących międzynarodowych zespołach zajmujących się wdrażaniem chmury.

Odcinek poprowadzą twórcy platformy Data Intelligence FitMech

Rafał Pieczyński – od 2017 skupiony na dostarczaniu światowej klasy oprogramowania, pomagając liderom produkcji w przekształcaniu środowisk produkcyjnych na produkcję 4.0

dr inż. Andrzej Tuchołka – zajmuje się tworzeniem polskich i europejskich przedsiębiorstw opartych o innowacyjne rozwiązania i technologie informatyczne. W szczególności, od 2017 roku współtworzy poznański startup FitMech – platformę Industry 4.0 używaną do inteligentnej analizy danych maszynowych i procesów produkcyjnych.

Do zobaczenia w czwartek 13.05.2021 o godzinie 15:00 na kanale YT!

Link do kanału YT
Link do odcinka na YT
Link do wydarzenia na Linkedin
Link do grupy dyskusyjnej IM