inFakt z nową aplikacją na iPhone'a

infakt z nowa aplikacja na iphonea
Udostępnij:

Możliwość wystawiania faktur, przesyłanie zdjęć dokumentów bezpośrednio do księgowej, sprawdzenie kwoty podatku do zapłaty – to część udogodnień, jakie oferuje przedsiębiorcom nowa aplikacja mobilna inFakt na iPhone'a. Narzędzie ułatwiające fakturowanie i prowadzenie księgowości dostępne jest do pobrania w sklepie App Store.

Każdy przedsiębiorca, który korzysta z usług biur rachunkowych musi m.in. opłacać składki ZUS i podatki, zbierać i przechowywać faktury, a także przekazywać koszty do księgowych. W przypadku klientów inFaktu, którzy korzystają z nowej aplikacji mobilnej ta ostatnia czynność sprowadza się do wykonania zdjęcia dokumentu aparatem w telefonie komórkowym i wysłanie go do księgowej prosto z aplikacji.

W dowolnym momencie, w którym mamy dokument kosztowy w ręce, możemy zrobić mu zdjęcie. Dzięki temu zbieranie dokumentów nie jest czasochłonne, dzieje się jakby przy okazji. To kolejny krok w rozwoju narzędzi inFakt.pl związany z hasłem „simplicity”. Upraszczanie życia przedsiębiorcom jest naszą myślą przewodnią - mówi Wiktor Sarota, prezes inFakt.pl.

Dokument może mieć kilka stron, a niedokładnie wykonane zdjęcie można odpowiednio dostosować. Po zapisaniu zdjęcie trafia prosto do osobistej księgowej klienta w inFakcie, a koszt zostaje zaksięgowany na jego koncie. Aplikacja pozwala też na bieżąco śledzić status rozliczenia dodanego kosztu. Umożliwia również kontakt telefoniczny bądź e-mailowy z dedykowaną księgową w inFakt.

Użytkownik korzystający z aplikacji inFaktu może również dokonywać szeregu operacji dotyczących fakturowania:

  • wystawiać faktury VAT, 
  • wysyłać faktury e-mailem – prosto z aplikacji,
  • przeglądać wystawione faktury i tworzyć nowe na ich podstawie, 
  • dodawać nowe produkty i klientów.

Korzystanie ze zdefiniowanych wcześniej faktur możliwe jest dzięki połączeniu desktopowego konta inFakt z kontem w aplikacji. Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować także z poziomu aplikacji mobilnej i za darmo testować Biuro Rachunkowe inFakt przez 60 dni.

Firma aktualnie pracuje także nad aplikacją przeznaczoną dla systemu Android. Aplikacja na iPhone’a jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie App Store pod adresem: https://itunes.apple.com/pl/app/infakt-fakturowanie-i-ksiegowosc/id875266244?mt=8