Infermedica partnerem Microsoftu. Pomoże w cyfryzacji branży medycznej

Dodane: 21.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polski startup Infermedica, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wstępnego diagnozowania pacjentów, rozpoczął współpracę z Microsoftem. Rozwijana przez spółkę technologia zostanie wykorzystana w usłudze Microsoft Healthcare Bot.

Microsoft Healthcare Bot to usługa, która pozwala przedstawicielom organizacji z branży medycznej na tworzenie i wdrażanie na szeroką skalę wirtualnych asystentów opartych o sztuczną inteligencję. Usługa Microsoftu została wdrożona przez organizacje medyczne z całego świata, w tym przez amerykańskich liderów – Aurora Health Care, Premera Blue Cross i Quest Diagnostics.

Dzięki wykorzystaniu technologii wstępnej diagnozy opracowanej przez firmę Infermedica, usługa Microsoft Healthcare Bot pozwoli usprawnić pracę zarówno państwowych, jak i prywatnych systemów opieki zdrowotnej, które wciąż są przeciążone w związku z pandemią COVID-19.

– Infermedica rewolucjonizuje wstępną diagnozę medyczną, tworząc rozwiązanie, które przełamuje schematy. Jesteśmy pod wrażeniem zaawansowanych modeli
probabilistycznych, dzięki którym firma dostarcza diagnozy o trafności, która nie byłaby możliwa przy użyciu rozwiązań opartych na drzewach decyzyjnych. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Infermedica, ponieważ wnosi ona inteligentną technologię, której skuteczność potwierdzono klinicznie. To duża wartość dla użytkowników usługi Microsoft Healthcare Bot, która pozwoli im na tworzenie jeszcze bardziej inteligentnych wirtualnych asystentów i dostarczanie pacjentom trafniejszych wyników – mówi Adam Walker, Program Manager w Microsoft Healthcare.

Infermedica współpracuje bezpośrednio z ponad 50 partnerami. Oprócz Microsoftu, są to m.in. Allianz, kanadyjski Global Excel, polskie PZU Zdrowie, a także inne firmy ubezpieczeniowe, platformy telemedyczne, szpitale i całe systemy ochrony zdrowia.

W marcu tego roku Infermedica udostępniła bezpłatnie narzędzie COVID-19 Risk Assessment, które pomaga pacjentom otrzymać wstępną diagnozę i szybką ocenę ryzyka związaną z zakażeniem koronawirusem. Zostało wdrożone m.in. przez polskie Ministerstwo Zdrowia w serwisie internetowym pacjent.gov.pl, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy oraz około 300 innych organizacji. Do tej pory z narzędzia skorzystało ponad pół miliona pacjentów

– Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Microsoftem przy Microsoft Healthcare Bot. Łączy nas wspólny cel: wykorzystanie nowoczesnych technologii, by ułatwić dostęp do opieki medycznej pacjentom z całego świata. Razem możemy usprawnić systemy ochrony zdrowia, niezależnie od szerokości geograficznej – mówi Piotr Orzechowski, CEO Infermedica.