Infografika „Od bety do… bety. Konferencja InternetBeta w pigułce”

Dodane: 08.09.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

W ciągu ostatnich sześciu lat internet zmienił się nie do poznania, a wraz z nim Konferencja InternetBeta. Podsumowanie wszystkich wydarzeń znajduje się w poniższej infografice.

Odbywająca się od 2009 roku w Rzeszowie Konferencja InternetBeta to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące świat nauki i biznesu, cenionych teoretyków z doświadczonymi praktykami, Klientów i Agencje, Reklamodawców i Wydawców. InternetBeta to jeden z najważniejszych punktów na corocznej mapie wydarzeń branżowych, TOP3, tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej, 7-mej edycji Konferencji. W zasadzie po trochu do wszystkich wpadł nam do głowy pomysł graficznego podsumowania wszystkich poprzednich edycji Konferencji. Od głównego architekta wydarzenia – Mateusza Tułeckiego – uzyskaliśmy duże i wyraźne TAK!, a więc zapięliśmy pasy i przystąpiliśmy do dzieła. 

Internet jaki znamy dzisiaj wyglądał całkowicie inaczej 6 lat temu. Nie było Instagrama oraz Brand24, swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Foursquare i Kickstarter, w Polsce prym wiodła Nasza Klasa. Od 2009 roku zmieniły się narzędzia, trendy, możliwości, przyzwyczajenia. I zmieniła się InternetBeta, właśnie dlatego za główny cel infografiki postanowiliśmy pokazać jak na przestrzeni tych 6 lat zmieniał się świat wokół nas i przede wszystkim sama Konferencja.

Przekopaliśmy Internet pod kątem informacji dotyczących Konferencji i świata w 2009 roku. Powstał 8-stronnicowy .DOC z danymi, z których po konsultacji z Organizatorem wybraliśmy właściwy zestaw danych. Albo grubo albo wcale.

Finalnie stworzyliśmy najdłuższą infografikę w naszym portfolio, z której jesteśmy przeogromnie dumni.