Infoscan z Polski rozpoczął sprzedaż zdalnych badań bezdechu sennego na Filipinach

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Polska spółka medyczno-technologiczna Infoscan we współpracy z MedwoRx International z Singapuru rozpoczęła sprzedaż usługi zdalnej diagnostyki bezdechu sennego w środowisku otolaryngologów.

Na zdjęciu: Jacek Gnich, prezes Infoscan | fot. materiały prasowe

Do tej pory Infoscan skierowało 25 urządzeń MED Recorder na rynku w Filipinach, ale na tym nie zamierza poprzestać. Planuje przeprowadzić co najmniej 9500 badań w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki uzyskanej certyfikacji medycznej i radiowej Filipiny są pierwszym rynkiem, gdzie polska firma medyczno-technologiczna zaczyna działać.

Sprzedaż badań 

– Nasz partner sprawnie przeprowadził proces certyfikacji i zaplanował działania promocyjne. W trakcie konferencji w Manili (przyp. red. – 22-24.10) prezentujemy MED Recorder filipińskim klinikom i lekarzom, zarówno tym którzy już zdecydowali się na skorzystanie z urządzenia, jak i tym, którzy jeszcze go nie znają. Równolegle do startu sprzedaży na Filipinach przygotowujemy się do wejścia na kolejne rynki regionalne jak Indonezja i Malezja – mówi Bartosz Turczynowicz, członek zarządu Infoscan.

Przedstawiciele Infoscan tłumaczą, że w ramach umowy z MedwoRx International do ich zadań należy dostarczanie urządzeń i oprogramowania do wykonywania badania, zaś partner odpowiada za promocję polskiego rozwiązania, jego dystrybucję, zawieranie umów z klientami i prowadzenie szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Za każde przeprowadzone badanie Infoscan otrzymuje 30 euro.

Nie tylko Azja, ale także Stany

Przypomnijmy, że firma telemedyczna podpisała umowę z MedwoRx International w czerwcu tego roku – to wydarzenie otworzyło spółce drzwi na kraje Azji Południowo-Wschodniej. – Jednocześnie przygotowujemy się do komercjalizacji na naszym największym rynku czyli w Stanach Zjednoczonych. Liczymy na szybkie zakończenie procesu certyfikacji w FDA i rozpoczęcie sprzedaży badań w kolejnym kwartale. W zakresie finansowania biznesu za oceanem podtrzymujemy dotychczasowy plan zakładający wykorzystanie instrumentów dłużnych – wyjaśnia Jacek Gnich, prezes Infoscan.

W ramach prac nad rozpoczęciem działalności w Stanach Zjednoczonych firma podpisała umowę z jedną z sieci klinik snu na przeprowadzenie badań porównujących MED Recorder z inną funkcjonującą metodą diagnostyczną. Wyniki tego badania powinny pomóc Infoscan w zwiększeniu rozpoznawalności polskiego urządzenia w amerykańskiej branży.