Infoscan zakończył subskrypcję 130 tys. akcji spółki

Dodane: 15.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Firma telemedyczna Infoscan zakończyła subskrypcję 130 tys. akcji spółki w ramach emisji prywatnej. Akcje były objęte po 3 złote. Tym samym cena emisyjna zwiększyła się o 7 proc. w stosunku do średniej ceny zamknięcia w ostatnim miesiącu i 20 proc. wyższa w stosunku do zamknięcia, które miało miejsce 9 października w tym roku.
Spółka wyemitowała akcje w ramach kapitału docelowego, który został uchwalony we wrześniu ubiegłego roku. Firma planuje pozyskany kapitał przeznaczyć na rozwój swojej działalności na polskim rynku.

– Organizując emisję akcji zrealizowaliśmy w stu procentach kapitał docelowy uchwalony przez akcjonariuszy w zeszłym roku. Dzięki emisji uzupełniającej zgromadziliśmy 390 tys. PLN, które pomogą spółce rozwinąć działalność komercyjną na rynku polskim. Ponadto inwestor, który zgłosił się do Infoscanu, aby objąć emisję zdecydował się zapłacić za akcje więcej niż ich aktualna wartość rynkowa. Oznacza to, że inwestorzy widzą potencjał w naszej działalności, a to cieszy nas szczególnie. Planujemy bardzo rozwinąć działalność na rynku polskim. Od listopada zaczynamy współpracę z dyrektorem sprzedaży posiadającym 20-letnie doświadczenie w sprzedaży urządzeń medycznych oraz farmaceutycznych. Będzie on odpowiadał za budowę sieci sprzedaży. Chcemy również rozwinąć działalność ScanLink Medical, naszej placówki medycznej – komentuje Piotr Sobiś, prezes zarządu Infoscan.

Spółka we wrześniu 2018 roku założyła, że w ciągu najbliższych trzech lat wyemituje łącznie 390 tys. akcji. Realizując założony plan już w listopadzie 2018 roku Infoscan sprzedał 260 tys. akcji w serii G, przy cenie emisji 6 złotych. Dzięki najnowszej sprzedaży spółka w stu procentach zrealizowała zwiększenie kapitału zakładowego.

Poza tym na początku czerwca tego roku spółka podpisała umowę z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund. Inwestycja, którą ma pozyskać na podstawie tej umowy ma być przeznaczona na realizację planów związanych z nową strategią rozwoju firmy. – Finalizujemy formalności związane z uruchomieniem finansowania od funduszu European High Growth Opportunities Securitization Fund, który ma wspomóc spółkę w zagranicznej ekspansji – dodaje Piotr Sobiś.

Infoscan wyjdzie na rynek irański

Choć Infoscan zakłada, że najnowszy zastrzyk gotówki zostanie przeznaczony na realizacje planów rozwoju w Polsce, firma ma również szerokie plany odnośnie ekspansji.  W lipcu tego roku informowaliśmy, że spółka rozpoczyna przygotowania do wyjścia na rynek irański i w tym celu podpisała list intencyjny z firmą Kaladaran Co. Plc., irańskim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych.

Docelowo współpraca Spółki Infoscan oraz Kaladaran ma obejmować sprzedaż urządzenia oraz licencji na oprogramowanie do badania podmiotom medycznym działającym na terenie Iranu. Irański partner miałby odpowiadać również za promocje rozwiązania, szkolenia z obsługi systemu oraz urządzenia, a także prowadziłby dystrybucję produktu oraz usługi na rynku irańskim.

– Potencjalna współpraca z irańskim dystrybutorem może być dla Infoscanu przełomowa pod kątem dwóch aspektów. Po pierwsze planujemy wprowadzić na ten rynek zmodyfikowany model sprzedaży naszego rozwiązania, który będzie polegał na pozyskaniu od kontrahenta zarówno opłaty za sprzedaż urządzenia oraz licencji, ale także opłaty za każde wykonywane badanie przy pomocy MED Recorder. Po drugie, Kaladaran jest wiodącym irańskim dystrybutorem, który bierze udział oraz wygrywa w  przetargach organizowanych przez rząd Iranu. Są to bardzo duże projekty, a jednocześnie bardzo zyskowne. Aktualnie prowadzimy negocjacje, natomiast zależy nam na jak najszybszym podpisaniu umowy oraz rozpoczęciu działalności na terenie Iranu – tłumaczył Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem