Infoscan zamierza zadebiutować na GPW. Potem, kierunek Stany Zjednoczone

Dodane: 04.06.2018

Adam Sawicki

Udostępnij:

Firma telemedyczna Infoscan planuje przejście z alternatywnego rynku NewConnect na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Potem zamierza podbić Stany Zjednoczone swoim urządzeniem do badania bezdechu sennego.

Na zdjęciu: Jacek Gnich, prezes Infoscan | fot. materiały prasowe

Wyższa wartość

– Decyzja o przejściu na główny rynek jest konsekwencją naszych wcześniejszych zapowiedzi, ale również rozwoju spółki. Infoscan dywersyfikując geograficznie i produktowo swoją działalność w ostatnich kilkunastu miesiącach znacząco zwiększył swoją wartość. Obecna kapitalizacja już pozwala nam poważnie myśleć o przejściu – mówi Jacek Gnich, prezes Infoscan. Ostatecznie jednak decyzja o przejściu z rynku NewConnect na GPW zapadnie dopiero 28 czerwca podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Przenosiny te wiążą się także ze zmianą polityki rachunkowej w przedsiębiorstwie, które zamierza prowadzić księgi zgodnie z międzynarodowymi standardami. Wówczas spółka rozpocznie publikowanie sprawozdań finansowych według zmienionych standardów po złożeniu prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego, do czego ma dojść w czwartym kwartale tego roku, zaś do debiutu na GPW w pierwszym kolejnego.

Kamienie milowe

– Oczekujemy, że wartość spółki będzie rosła dalej wraz z realizacją kamieni milowych. Kolejnym takim będzie uzyskanie certyfikacji FDA na rynek amerykański dla urządzenia MED Recorder, czego oczekujemy w najbliższym czasie – dodaje Jacek Gnich. Infoscan nie pierwszy raz wspomina o podjęciu działań w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele firmy wspominali o ekspansji na tamten rynek już w styczniu, gdy spółka obwieściła plan pozyskania kapitału poprzez emisję obligacji.

Przy tej okazji Gnich wyjaśniał, że proces produkcji urządzeń do badań bezdechu sennego zajmuje jego firmie około dwóch miesięcy, dlatego tak ważne było wtedy zebranie środków finansowych pozwalających na uzyskanie gotowość operacyjną w Stanach Zjednoczonych. Wspominał też, że procedura w FDA przebiega zgodnie z planem i w związku z tym spodziewał się, że już na przełomie kwietnia i maja będzie w stanie wystartować z działalnością na rynku amerykańskim.

Nastąpi to jednak później.

Główny odbiorca usług

Potem, po pojawieniu się w Stanach, Gnich planuje zorganizować kolejne rundy finansowania dłużnego i uzyskać tam pierwszy przychód. Przedstawiciele Infoscan tłumaczyli w styczniu, że przeprowadzają w Stanach Zjednoczonych program pilotażowy urządzenia z udziałem dwóch sieci klinik snu i że testy przebiegają pozytywnie.  

– Nasz system w USA działa sprawnie, a pierwsze raporty na temat opinii medycznej w kwestii badań MED Recorderem otrzymamy w lutym. W najbliższych tygodniach planujemy rozpocząć pilotaże w kolejnych amerykańskich klinikach snu – mówił Bartosz Turczynowicz, członek zarządu Infoscan. To właśnie tamtejsze kliniki snu specjalizujące się w leczeniu bezdechu sennego mają być największym odbiorcą usług polskiej firmy. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem