infoShare Startup Zone trampoliną do sukcesu dla startupów z całego świata

Dodane: 31.03.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już wkrótce rozpocznie się największa w środkowej Europie konferencja Tech & New Media infoShare 2015. Do 13 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do konkursu Startup Contest w ramach Startup Zone powered by STARTER, który w tym roku obfituje w liczne nowości.  

Na konferencji już po raz drugi zostanie wydzielona jest specjalna strefa dla startupów, uznana przez zeszłorocznych uczestników za trampolinę do sukcesu. infoShare Startup Zone to przestrzeń gromadząca światowej sławy inwestorów i innowacyjne projekty z całego świata, na którą składają się trzy kluczowe elementy: Startup Contest – konkurs dla najbardziej innowacyjnych projektów, Startup Expo – strefa wystawiennicza, i Startup Stage – scena umożliwiająca startupom biorącym udział w konkursie prezentowanie się, a inwestorom znalezienie ciekawych projektów.

Historia zeszłorocznego zwycięzcy Startup Contest i Creative Business Cup, CTAdventure z Gdańska, pokazuje, że drzwi do rozwoju na rynkach zagranicznych stoją dla Polaków otworem. Wystarczy wziąć udział w konkursie i pokazać swój innowacyjny pomysł.

infoShare Startup Zone był dla nas trampoliną do sukcesu. Professor Why™ zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Startup Contest oraz nagrodę publiczności. Tego typu wygrana cieszy tym bardziej, że jury konkursu składało się z praktyków biznesu, którzy każdy startup oceniają przede wszystkim pod kątem szans na odniesienie sukcesu – mówi Mateusz Marmołowski, współtwórca i wiceprezes zarządu CTAdventure Sp. z o.o.

W tym roku organizator startupowej przestrzeni, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, przygotował dla uczestników jeszcze więcej atrakcji.

Półfinaliści Startup Contest mają zapewnioną obecność w powiększonej w tym roku strefie Startup Expo, gdzie pojawią się najnowocześniejsze realizacje z całego świata. Dodatkowo, dzięki współpracy z funduszem SpeedUP BRIdge Alfa, do konkursu zapraszamy także ambitne projekty naukowe, których twórcy myślą o komercjalizacji pomysłów – to w tym roku nowość. Kolejną atrakcją tegorocznego Startup Zone jest możliwość reprezentacji kraju przez polskich finalistów na światowym finale konkursu Creative Business Cup w Kopenhadze. To niebywała okazja dla startupu do zaistnienia na arenie międzynarodowej –  mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Marzący o powtórzeniu sukcesu CTAdventure muszą się jednak pośpieszyć. Zgłoszenia do infoShare Startup Zone powered by STARTER przyjmowane są tylko do 13 kwietnia. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: infoshare.pl/create-account.

Więcej informacji o infoShare Startup Zone powered by STARTER na stronie: infoshare.pl/startup-zone.  

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem