ING Bank Śląski rusza z konkursem dla start-upów i młodych naukowców. Ma dla nich 1 mln złotych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ING Bank Śląski rusza z konkursem dla start-upów i młodych naukowców. Ma dla nich 1 mln złotych

Udostępnij:

ING Bank Śląski poszukuje start-upów i młodych naukowców, którzy tworzą rozwiązania z obszaru czystej i dostępnej energii. Bank właśnie ruszył z programem grantowym, w którym wesprze początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich projektów na łączną kwotę 1 mln złotych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 maja.

Pierwsza edycja konkursu organizowanego przez ING Bank Śląski skierowana jest do start-upów i naukowców, którzy tworzą rozwiązania z obszaru zrównoważonego rozwoju – szczególnie takich, które dotyczą efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii i zanieczyszczenia powietrza. Jeśli o Tobie mowa, zgłoś się. Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza dostępnego na tej stronie – www.ing.pl/programgrantowy. Termin zgłoszeń mija 30.05.2022 roku.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Dla twórców najlepszych rozwiązań ING Bank Śląski przygotował pakiet nagród, który składa się nie tylko z grantów na dalszy rozwój konkursowych przedsięwzięć, ale również zawiera ofertę wsparcia w dalszej pracy nad rozwiązaniem. Zacznijmy jednak od nagród finansowych:

  • 1. miejsce – 400 tysięcy złotych
  • 2. miejsce – 300 tysięcy złotych
  • 3. miejsce – 150 tysięcy złotych

Ponadto ING Bank Śląski przewiduje możliwość przyznania trzech nagród specjalnych o łącznej wartości 150 tysięcy złotych. Dodatkowo umożliwi finalistom programu nawiązanie kontaktu z inwestorami i firmami z portfolio banku. Do tego finaliści będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów ING, dotyczących projektowania nowych rozwiązań. Z kolei zwycięzcy będą mogli przejść przez mentoring dopasowany do potrzeb prowadzonego przez nich projektu.

Przebieg konkursu

Nabór do konkursu w ramach programu grantowego ING Banku Śląskiego już trwa, a zakończy się 30.05.2022 roku. Po tej dacie nastąpi analiza i weryfikacja zgłoszeń. W jej trakcie będzie oceniać zgłoszone projekty przez pryzmat 6 kryteriów:

  • etap rozwoju rozwiązania,
  • innowacyjność rozwiązania,
  • znajomość grupy odbiorców oraz ich potrzeb,
  • znajomość rynku i konkurencji,
  • doświadczenie uczestnika lub zespołu w obszarze związanym ze zgłaszanym rozwiązaniem,
  • jakość i sposób prezentacji zgłoszonego rozwiązania.

Uczestnicy, którzy uzyskają najwyższe oceny zakwalifikują się do etapu finałowego. Zostaną zaproszeni na warsztaty tematyczne, których celem jest dopracowanie rozwiązania i przygotowanie do finałowej prezentacji. 27.06.2022 odbędzie się finał, podczas którego finaliści zaprezentują przed jurorami swoje rozwiązania oraz odpowiedzą na ich pytania.

Weź udział w konkursie i zgłoś się za pośrednictwem formularza online – www.ing.pl/programgrantowy.

Deklaracja Ekologiczna ING Banku Śląskiego

– Od wielu lat promujemy rozwiązania związane ze zrównoważonym rozwojem. Wprowadzamy do oferty produkty wspierające działania proekologiczne i odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem środowiskowym. Dzielimy się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Teraz chcemy również zachęcać do działań na rzecz środowiska start-upy i młodych naukowców – mówi Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego

Przypomnijmy, że w połowie 2021 roku ING Bank Śląski ogłosił Deklarację Ekologiczną, w której zapowiedział, że przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie odnawialnych źródeł energii i projektów proekologicznych oraz utworzy program grantowy dla start-upów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju z rocznym budżetem 2 mln zł.

ING posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

 

Artykuł powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim