ING ogłosił zwycięzców piątej edycji Programu Grantowego: 1 milion dla startupów i młodych naukowców

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ING ogłosił zwycięzców piątej edycji Programu Grantowego: 1 milion dla startupów i młodych naukowców

Udostępnij:

ING po raz piąty wybrał najlepsze rozwiązania wspierające cele zrównoważonego rozwoju. W tej edycji Programu Grantowego bank wesprze startupy i młodych naukowców, którzy poprawiają energooszczędność budynków.

W Deklaracji Ekologicznej ING, ogłoszonej w 2021 roku, bank zobowiązał się utworzyć fundusz grantowy dla startupów i młodych polskich naukowców na realizację projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Od tego czasu ING realizuje swój cel, przeznaczając milion złotych na każdą edycję Programu Grantowego.  5. edycja konkursu została rozstrzygnięta podczas wielkiego finału, który odbył się 27 czerwca. Kolejna edycja rozpocznie się już za kilka miesięcy.

Nagroda główna 400 tys. zł trafiła do EcoReg. Pozostali zwycięzcy: NTW Wind Systems, Solhotair, Tera, Enklava

Startup EcoReg, który tworzy magazyny energii ze zregenerowanych baterii, otrzymał w tej edycji nagrodę główną w wysokości 400 tys. zł. Drugie miejsce i grant w wysokości 300 tys. zł. otrzymało NTW Wind Systems za system śledzących słońce heliostatów z panelami fotowoltaicznymi i turbinami wiatrowymi. Solhotair, które tworzy powietrzne kolektory słoneczne do ogrzewania pomieszczeń zajęło trzecie miejsce i otrzymało nagrodę w wysokości 150 tys. zł. Wyróżnienie powędrowało do Terra, które tworzy produkty z ubijanej ziemi wykorzystywane w budownictwie. Nagroda Publiczności w wysokości 50 tys. zł trafiła do Enklava, która oferuje naturalną termoizolacja z kompresowanej słomy.

– W Polsce znaczna część budynków jest nieefektywna energetycznie i w przyszłych latach będą one wymagały modernizacji. Dlatego postanowiliśmy poszukać rozwiązań, które pomogą zmniejszyć zapotrzebowanie na energię w istniejących budynkach mieszkalnych i firmowych. Wierzymy, że wspólnymi siłami mamy realny wpływ na pomoc w transformacji środowiskowej i realizacji ważnych w tym kontekście inicjatyw.  Łącznie do tej pory do Programu Grantowego ING zgłosiło się ponad 700 startupów i młodych naukowców. Na wsparcie innowacyjnych pomysłów bank przekazał już 5 milionów złotych – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Dowiedz się więcej, wchodząc na esg.ing.pl.

MamStartup było patronem medialnym wydarzenia.