ING partnerem olimpiady Zwolnieni z Teorii 2020

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ING partnerem olimpiady Zwolnieni z Teorii 2020

Udostępnij:

ING Bank Śląski po raz kolejny został partnerem ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii, organizowanej przez Fundację Social Wolves. Bank w wyzwaniu „Zdalni do pomocy” zachęca młodych ludzi do realizacji projektów, których celem jest pomoc innym w odnalezieniu się w świecie internetu.

Ogólnopolska olimpiada projektów społecznych dla młodzieży – Zwolnieni z Teorii pomaga młodym ludziom realizować własne projekty i jednocześnie uczy ich nowych umiejętności przydatnych na współczesnym rynku pracy.

W wyzwaniu „Zdalni do pomocy” ING Bank Śląski zachęca licealistów i studentów, aby zorganizowali projekt, który pomoże innym, mniej „zdalnym”, lepiej radzić sobie w cyfrowym świecie. Jest to element działań banku, których celem jest mobilizowanie młodych ludzi do działań pro-społecznych, szczególnie w trudnym okresie pandemii. Jako partner, ING Bank Śląski oferuje uczestnikom wsparcie i konsultacje projektu z mentorami ING.

Wiemy, że dla młodych ludzi poruszanie się w świecie online jest zupełnie naturalne. Chcemy zachęcać ich, aby wykorzystali swoje umiejętności i byli wsparciem dla tych, którzy gorzej odnajdują się w internetowej rzeczywistości. Dziadkowie, rodzice, sąsiedzi, czy nawet znajomi mogą potrzebować podpowiedzi, jak sprawnie załatwiać sprawy przez internet. Zależy nam, aby „Zdalni do pomocy” pokazali innym, że internet ma wielką moc i można sobie dobrze zdalnie radzić. – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

W programie może wziąć udział każdy, kto chce realizować projekt w ramach wyzwania ING. Warunkiem przystąpienia do olimpiady jest ukończone 13 lat. Na zakończenie uczestnicy zdobędą honorowane na całym świecie certyfikaty Project Management Institute. Na rejestrację pomysłu uczestnicy olimpiady mają czas do końca listopada br.

Platforma edukacyjna Zwolnieni z Teorii powstała w 2013 roku, by umożliwić młodym ludziom nabywanie kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo. Organizatorem Zwolnionych z Teorii jest startup społeczny Social Wolves.